Tušmobil je v Ljubljani uvedel HSPA+ omrežje, ki teoretično omogoča hitrosti do 21.6 Mbps. Kar ga pravzaprav uvršča na drugo mesto, Mobitel je bil prvi. Sicer je res, da tudi Simobil uvaja HSPA+ (testno v BTC-ju, njihova poslovna stavba). Kakorkoli že Tušmobil je v enem letu naredil ogromno, postavili so toliko baznih postaj, da pokriva s 3G (HSPA) 72.38% prebivalstva. Podatek je seveda podan s strani operaterja in ne uradnega organa za telekomunikacijo ampak, Simobil, ki je tretji prehitevajo za kar nekaj %. Tušmobil je tudi prvi, ki je uvedel 900MHz UMTS, več tukaj (900MHz UMTS kot prvi v Sloveniji uradno uvedel Tušmobil). Tako da lažje in bolje pokriva tudi odročnejše kraje. Koliko se je Tušmobil zaradi teh investicij zadolžil in ali se mu bo računica izšla pa bo pokazal čas.
To je teorija sedaj pa praksa. Testiranje je potekalo v Ljubljani na različnih koncih. Testni USB modem pa HUAWEI 180 (najboljši iz Tušmobilove ponudbe), ki deluje na 2100 in 900MHz frekvenčnem pasu. Maksimalna hitrost, ki jo lahko doseže pa 7.2/2 Mbps (HSDPA/HSUPA). To pomeni, da realno HSPA+ ni bil preizkušen, saj takšnega modema v ponudbi nimajo.
Test je bil kot rečeno izveden na različnih mestih v Ljubljani ob različnih terminih, tako da je delno upoštevana tudi obremenitev baznih postaj. Rezultati pa presenetljivi, saj tako dobre povezave marsikdo tudi doma nima. Najboljši rezultat prenosa k uporabniku (Download-HSDPA) je 6.04Mbps, najboljši prenos od uporabnika (Upload-HSUPA) pa 3.38Mbps. Najnižji zabeležen rezultat je bil 3.85Mbps (HSDPA) in 0.82Mbps (HSUPA). Vse skupaj pa je bilo opravljenih 50 meritev. S pomočjo spletne strani http://www.speedtest.net/ in dveh strežnikov Ruše (SI) in Graz (AT).
Povezava se je dobro obnesla tudi ob 2 črticah. Ocena testiranja je tako odlično, saj je bilo do doseženo 84% HSDPA in 192.5% HSUPA deklarirane hitrosti modema. S tem, da je potrebno vzeti v zakup, da je šlo za Ljubljano, kjer je »poseljenost« baznih postaj večja, uporabniki pa se tako posledično bolj razdelijo med njimi. Na podeželju, kjer veliko več ljudi pade na eno bazno postajo, pa bi bil rezultat zagotovo drugačen.