LG Optimus One P500 je eden prvih pametnih mobilnikov, ki ne sodi v najvišji razred in ima naloženo od izpred nekaj dni predzadnjo inačico operacijskega sistema Android 2.2 FroYo. To je dejstvo, ki marsikaterega privabi, a ima ta preprostost kljub številnim funkcijam nekaj slabosti. Ena takšnih je ta, da kljub temu, da Android 2.2 Flash podpira ga Optimus One ne. Razlog tiči v procesorju, ki je tukaj ARMv6, minimum za Flash pa je ARMv7.
Mobilnik LG Optimus One P500 ima tako 3.2 inčni capacitive TFT zaslon, vgrajena je podpora za HSDPA do 7.2 Mbps, a na žalost ni HSUPA-ja. Operacijski sistem Android 2.2 FroYo poganja 600MHz procesor s 419MB RAM-a, možna je razširitev spomina z microSD kartico (2GB je priložena). Uporabniku je n voljo 3MP fotoaparat, Wi-Fi, FM radio in mnogo drugega, več pa v tem članku (LG Optimus One P500 je preprost mobilnik z Android 2.2 FroYo).
Kot glavne slabosti je moč označiti procesor, ki pri uporabi urejevalnika besedil povzroča probleme. Druga slabost je prav tako povezana s procesorjem in je že bila omenjena in to je Flash, ki ga FroYo sicer podpira a ga ne podpira procesor. Fotoaparat je nekoliko slabši s 3MP a bi to bilo v redu, če ne bi manjkala bliskavica. Prav tako pa ni sprednje kamere (sekundarne).
Zaslon mobilnika za LCD zaslon precej dobro vidljivost, a zaradi manjka senzorja zaznave svetlobe se osvetlitev ne spreminja sama. Tudi v bolj sončnih razmerah se obnese kar v redu. Zaslon pa ni zelo občutljiv na dotike, kar je lahko slabost lahko pa je dobro, odvisno od uporabnika.
Uporabniku je na voljo od 5 do 7 osnovnih strani na katere je moč namestiti bližnjice in vtičnike. LG je osnovni meni nekoliko predela in ga razdelil na Applications in Downloads. Prehajanje med osnovnimi stranmi pa včasih ni zelo tekoča oz. kot se reče v IT svetu zalega, drugače pa vse skupaj deluje presenetljivo dobro.
Imenik za brskanje oz. hitro premikanje po črkah uporablja abecedni scroll, vsak kontakt pa je prikazan s sliko in imenom, prav tako pa je izvedena sinhronizacija s Facebookom in Twitterjem.
Osnovne funkcije kot je klicanje, pošiljanje SMS-ov, MMS-ov in elektronske pošte je prav tako izvedeno tako kot je potrebno, prav tako pa je omogočena funkcija copy/paste. Slišnost pri klicanju je presenetljivo dobra.
Pregledovalnik slik je izveden s 3D efekti, kar na koncu zelo dobro izpade. Funkcij urejanja je ogromno prav tako pa tudi možnosti za enostavno deljenje z drugimi preko Facebook,a Twitterja, Picase, Emaila,… So pa se nekoliko manj potrudili s predvajalnikom in radiem, ki podpira tudi RDS, video predvajalnik pa tudi DivX format.
Fotoaparat pa je zaradi kupa funkcij prava posebnost, a na žalost nima bliskavice. Samodejno ostrenje deluje brezhibno, hkrati pa je uporabniku na voljo skoraj toliko funkcij kot jih imajo bolj napredni fotoaparati. Se pa zato mnogo slabše obnese video predvajanje, kjer gre za zgolj VGA z 18 slikami na sekundo.
Eno slabost brskalnika je že bila omenjena in fo je Flash podpora, ki je ni. Vse ostalo pa deluje dobro. Na voljo so celo tri opcije za Zoomiranje in sicer, poseben gumb, dvoklik in pinch-to-zoom. To, da bi hitro zoomiranje delovalo zelo tekoče že od samega začetka ni bilo za pričakovati, a vseeno deluje solidno.
V mobilnik je vgrajena tudi integracija ta Facebook in Twitter, ki imata zelo veliko funkcionalnosti.
GPS pa potrebuje cca 2 minuti, da najde lokacijo, a so na voljo tudi alternative kot je Wi-Fi in pomoč GSM/UMTS sistema.
Urejanje dokumentov pa je tukaj sila dolgotrajno, a deluje. Čisto druga pesem je pred kratkim predstavljena funkcionalnost Google Docs-a, ki omogoča urejanje dokumentov preko spletnega vmesnika. To ta razliko od vgrajene aplikacije deluje mnogo bolje.
Za zaključek bi bil dovolj stavek mal dnarja mal muske. Ampak ne bo šlo tako lahko, saj je mobilnik pravzaprav več kot potrebuje povprečen uporabnik. Vse skupaj pa v 95% deluje odlično. Nekoliko se zaplete pri bolj zahtevnih opravilih, a to od tega mobilnika tudi ni moč pričakovati. Mobilnik je tako priporočljiv vsem, ki bi radi pameten a ne predrag mobilnik.