Minute za jezik predvajane 8.2.2011 so enake tistim predvajanim 23.3. 2011. Slovenščina je eden redkih jezikov z dvojino in Slovenci smo na to tako zelo ponosni, da je včasih uporabljamo vsepovsod. Tako dvojino pozna tudi lužiška srbščina (jugozahodni del nekdanje Vzhodne Nemčije), bretonščina (severozahod Francije) in nekatera narečja litvanščine.
Dober in zanimiv primer napačne uporabe je ta, da bo nekdo nastopal pred obemi zbori. Pravilno bi bilo pred obema zboroma.
Največ napak se zgodi v orodniku (6. sklon) pa tudi pri samostalnikih ženskega in srednjega spola. V tem primeru se razen pri rodilniku in mestniku dvojina od množine razlikuje. (npr. da bomo peljali proti dvem parkiriščem namesto dvema parkiriščema).
Za zanimivo pojavljanje napake (vsiljevanje i-ja vsepovsod) pa je nekoliko kriva tudi šola, saj velik pomen v dvojini pripisuje i-ju.
Tako pride tudi do uporabe dvojine tam, kjer je praviloma naj ne bi bilo. To so deli telesa, organi ki so v paru. Postavimo se na noge, dvignemo roke, bolijo nas ledvice. Sicer gre lahko v dvojini, a le takrat ko gre za poudarek; npr. Postavil se je na obe nogi.
Posnetek 24. oddaje 2. sezone si lahko ogledate tukaj.