Sončne sedaj v ZDA niso regulirane, v Evropi pa so leta 2006 izdali priporočilo, ki je uvedlo standardizirano označevanje. Ta se nanaša na kategorizacijo (nizka zaščita do zelo visoka zaščita) ter UVA in UVB.
Pri U.S. Food and Drug Administration (FDA) so tako izpolnili plan iz leta 1978, ki bo zaživel v letu 2012. Tako kot v EU bo regulativa FDA slonela na UVA in UVB zaščiti. Da bo lahko sončne kreme imela napis, zaščita za širok spekter bo morala imeti SPF 15+. Tiste med 2 in 14SPF pa bodo lahko imele napisano, da pomagajo pri zmanjševanju možnosti nastanka raka in prezgodnjega staranja kože.
V trenutni različici ne FDA ne predvideva faktor zaščite nad 50, saj nimajo dokazov, da bi bila zaščita kaj boljša.
Poleg tega pa bo prepovedana uporaba izrazov, da je sončna krema vodotesna ali odporna na potenje. Uporabljen bo lahko le izraz vodoodporna, poleg tega pa še podatek o času 40 ali 80 minut, ko krema zdrži v vodi ali ob potenju.
V EU smo potrošniki in potrošnice glede sončnih krem nekoliko bolj varni kot v ZDA, a vsekakor obstajajo možnosti za izboljšave. To glede trajanja zaščite kreme v vodi ali ob potenju je že ena takšnih dobrih rešitev.