Samsung Galaxy S II je trenutno eden bolj iskanih mobilnikov na trgu, saj poleg odličnega zaslona združuje tudi dvojedrni procesor in predvsem tankost.
Samsung Galaxy S II tako podpira 4 GSM in prav tako 4 3G frekvence, pri hitrosti prenosa pa dosega HSPA+ (do 21/5.7 Mbps) hitrosti. Mere mobilnika so 125.3 x 66.1 x 8.5 mm, teža pa 116g. Velik 4.3 inčni Super AMOLED Plus zaslon na dotik z Gorilla Glass zaščito proti praskam sicer deluje veliko, a mobilnik zaradi svoje tankosti ne izgleda ogromen. Pravzaprav je dosti lažji od neposrednih konkurentov HTS Sensation (148g) in LG Optimus 2X (139g). Za 1g je celo lažji od Sony Ericsson Xperia Arc. Kar pa se tiče zaslona, ta se tudi pod soncem dobro znajde.
Galaxy S II je tako zelo prijeten za uporabo, a z enim precej neugodnim problemom. Mobilnik se precej rad ogreje. Med testiranjem se je 2x dogodilo, da je toplota postala precej visoka (42°C). Enkrat med igranjem igrice Angry Birds, drugič pa med navigacijo.
Več o samih specifikacijah mobilnika pa v tem članku (Samsung Galaxy S II (2) sedaj uradno predstavljen-Super Amoled Plus zaslon, dvojedrni procesor).
Samsung Galaxy S II ima na sprednji strani tri osnovne tipke (meni, domov in nazaj). Poleg osnovnega namena prvi dve tipki skrivata še dodatne funkcije. Dolgi pritisk tipke Meni sproži Googlov iskalnik, dvoklik na tipko Domov Voice Talk, dolgi pritisk pa nedavno vklopljene aplikacije. Na sprednji strani je še 2MP sekundarna kamera, ambient light in proximity senzor. Plastični izgled je nekoliko razbiz z metalno obrobo. Na levi strani je gumb za uravnavanje glasnosti, ki pa v primeru fotoaparata ali kamere služi zoomu. Na desni strani je gumb za zaklep, zgornjo stran krasi 3.5mm priklop, spodnjo pa microUSB priključek. Na zadnji strani je LED bliskavica, 8MP fotoaparat in zvočnik.
Pod pokrovčkom je 1650 mAh baterija, ki pri nekoliko bolj naprdni uporabi zdrži dva dni. Z zgolj klici in SMS-i pa tudi nekaj več kot tri dni. Predvsem je tu koristen način za varčevanje z energijo, ki resnično pomaga pri podaljševanju avtonomnosti mobilnika. Zanimivo je tudi dejstvo, da se microSD kartice ne da zamenjati brez ugašanja, se pa da SIM kartico. Za ponovno delovanje je potrebno telefon spraviti v Način letenja in ga nato izklopiti.
Na Samsung Galaxy S II teče operacijski sistem Android 2.3.3 (I9100XWKE2) s TouchWiz 4.0 v slovenščini. Samsung se je pri novi preobleki potrudil in za razliko od Galaxy S deluje odlično. Osnovni zaslon krasijo štirje gumbi (Telefon, Imenik, Sporočanje in Aplikacije). Na voljo je do 7 domačih zaslonov na katere je možno nalagati vtičnike, bližnjice… Tudi hiter ogled preko pinch-to-zoom funkcije.
Klicanje, pošiljanje SMS-ov, elektronske pošte in urejanje kontaktov je prijetno in predvsem deluje tako kot se pričakuje. Seveda s č, ž, š-ji ni nikakršnih težav, saj delujejo prednastavljeno. Dostop do njih je omogočen z daljšim klikom na črko brez strešice. Zelo koristna je tudi funkcija Voice talk, ki omogoča upravljanje s klici, SMS-i, navigacijo, glasbo in opomnikom.
Velik poudarek je dan tudi na video in fotografije. Poleg standardne Android galerije sta tukaj še Urejevalnik fotografij in Izdelovalec videoposnetkov. Na voljo so sicer osnoven funkcije, a vseeno dovolj za osnovno obdelavo slik in videa.
Ko posnetke obdelamo je na voljo precej napreden predvajalnik, ki sicer izgleda zelo preprosto. Možna je izbira velikosti slike, ustavljanja in nadaljevanja predvajanja kasneje. Nikakršnih problemov nima s predvajanjem različnih formatov ali velikih video datotek. Zameriti mu je mogoče le to, da se podnapisov ne da izbrati, kar pomeni, da mora podnapis imeti enako ime kot video datoteka.
Na Samsung Galaxy S II je vgrajen klasični TouchWiz predvajalnik glasbe, tudi pri FM radiu ni nič drugače. Ta omogoča 8 shranjenih postaj, RDS funkcijo in poslušanje preko zvočnika.
Tudi pri fotografijah in snemanju videa s Galaxy S II izkaže. Za fotografije poskrbi vmesnik, ki omogoča res veliko nastavitev. Večini pa bodo samodejne nastavitve in LED bliskavica dovolj. Pri snemanju videa tudi v FullHD 1080p ni nikakršnih problemov, je pa za normalno uporabo dovolj tudi HD 720p, saj je FullHD precej požrešen pri prostoru. Je pa snemanje zvoka v mono tehniki.
Samsung Galaxy S II se tudi v področju povezav odlično odreže. HSPA+ povezava je razvidna iz ikone (H+) v zgornji vrstici zaslona. Test hitrosti v Mobitelovem omrežju je dosegel 8.3Mbps download in 3Mbps upload. Tako se tudi Wi-Fi Tethering dobro izkaže.
Brskalnik deluje tako kot se pričakuje. Zoomiranje je možno v dveh načinih. Flash deluje tudi v FullHD 1080p tehniki. Meni tipka pa v brskalniku doda še nekaj uporabnih funkcij.
Galaxy S II je poln prednaloženih aplikacij. Tako so tukaj Music Hub, Raders Hub, Game Hub in Družabno središče (eng. Social Hub). Aplikacije tako omogočajo brskanje po glasbenih albumih, knjigah, revijah in igrah ter združujejo vsa socialna omrežja.
Polaris Office je prednaložen urejevalnik besedil, ki omogoča urejanje klasičnih datotek, a kot vedno je pisanje in urejanje majčkeno nerodno. Dodana sta tudi dva oblačna sistema Google Docs in Box.net.
Samsung Galaxy S II ima dva konkurenta po specifikacijah HTC Sensation in LG Optimus 2X. Samsung se je vsekakor potrudil in izdelal odličen telefon, ki oba kar precej dobro prehiti. Seveda pa je pri odločanju za mobilnik odločilnih več faktorjev npr. oblika, vmesnik…
Zagotovo pa je nakup Samsung Galaxy S II dobra izbira.
Mobilnik je za testiranje posodil Mobitel.