LG Optimus Black je prvi mobilnik z Nova zaslonom v velikosti 4 inčev in debelino 9.2mm je zanimiva izbira. Optimus Black poganja 1GHz TI OMAP procesor, na njem pa teče Android 2.2.2 FroYo z LG Home louncher 2.0 v slovenščini. Pričakovati pa je moč tudi nadgradnjo na Android 2.3. od 2GB spomina je uporabniku na voljo 1GB je pa priložena 2GB microSD kartica. Več specifikacij telefona je na voljo tukaj (LG Optimus Black je tanek in z izjemno svetlim in razločnim zaslonom).
Kar se tiče kritike, ta je zagotovo ta, da telefon deluje na Androidu 2.2.2 in pa da nima dvojedrnega procesorja.
Sprednjo stran Optimus Blacka krasi zaslon, ki se resnično pokaže kot dober le nekoliko ima slabši vidni kot. V zgornjem delu so proximity senzor, ambient light in 2MB sekundarna kamera. Spodaj pa že klasični gumbi (Meni, Domov, Nazaj in Išči). Pri tem je zanimivo, da ob pritisku na tipko poleg samega vibriranja tudi spremeni barvo v modro. Na levi strani je gumb za uravnavanje glasnosti in poseben gumb za poteze. Desna stran je prazna, zgoraj je 3.5mm priključek, micoUSB priključek zaščiten s pokrovčkom ter gumb za prižiganje in ugašanje + zaklep. Zspodnji del skriva zgolj mikrofon. Na zadnji strani je 5MP fotoaparat, LED bliskavica in zvočnik. Pod pokrovčkom pa je 1500mAh baterija, ki mobilnik ohranja nekoliko dlje saj NOVA zaslon porabi nekaj manj energije. Tako sta dva dneva uporabe preprosto dosegljiva.
Uporabniški vmesnik mobilnika Optimus Black je že dobro poznan. Domači zaslon (od 1 do 7) je moč napolniti z widgeti in ostalimi stvarmi. Glavni meni ima tri možne nastavitve pogleda. Opravilna vrstica je nekoliko dopolnjena saj poleg utišanja, Wi-Fi, Bluetootha, GPS-a in vrtenja ima še glasbeni predvajalnik.
Telefonski del je precej standarden s socialnim pridihom. Pri LG-ju niso pozabili niti na Smart Dial, tako da je delovanje telefona prav prijetno. Pregledovalnik slik ostaja privzet Android 3D pregledovalnik. FM radio z RDS ni nič posebnega omogoča to kar vsi drugi. Glasbeni predvajalnik pa je dobil nekaj izboljšav. Predvsem je vidna ta, da ko telefon obrnemo v ležeči način se odpre 3D galerija. Še nekoliko več svojstvenosti pa ima video predvajalnik. Ta deluje kot mora in predvaja HD 720p. Edini problem je pri podnapisih, saj kot vse kaže podpira zgolj angleške črke.
5MP fotoaparat vgrajen v Optimus Black opravi svoje delo dobro poleg tega je možno tudi ročno nastavljanje kar precejšnjega števila nastavitev. Nekoliko slabše se obnese pri videu, ki ga lahko snema tudi v HD 720p tehniki. Vseeno pa je video še vedno dovolj dober.
Brskalnik je klasičen, pri zoomu sta na voljo pinch to zoom in dvojni klik. Nekoliko so spremenjeni le zaznamki. Predvajanje Flash vsebin deluje tudi v HD tehniki. Brskanje pa ne ovira niti povezava saj HSDPA podpira do 7.2 Mbps, HSUPA do 5.76 Mbps ima pa tudi Wi-Fi b/g/n.Prednaložene aplikacije so Polaris Office, ki je bralnik in urejevalnik. Tukaj sta tudi Facebook in Twitter.
LG Optimus Black tako ponuja precej, a je zaradi stare različice operacijskega sistema prikazan v nekoliko slabši luči. Telefon se tako uvršča v višji srednji razred, kar pomeni, da zadostuje tudi za nekoliko bolj napredno uporabo.
Mobilnik je za testiranje posodil Tušmobil.