HTC Flyer je HTC-jeva prva tablica, ki so jo poslali na tržišče. Flyer ima 7 inčni zaslon in tako niso sladili Applu ampak Samsung Tabu (prva različica). Ta majhnost je enkrat prednost spet drugič pa slabost. Ker ob kreiranju Flyerja Android Honeycomb še ni bil zunaj ta prihaja z Android Gingerbread. Bolj natančno gre za Android 2.3.3 št. 2.00.45.3 s HTC Sense UI 2.1 v slovenskem jeziku z nadgradnjo je sistem nadgrajen na Android 2.3.4 št 2.23.405.3 s HTC Sense 1.0 for Tablet.
HTC Flyer v sebi nosi 1.5GHz enojedrni procesor z 1GB RAM-a, 32GB spomina, 5MP fotoaparat in 1.3MP sekundarno kamero, Bluetooth, GPS… Več specifikacij je na voljo v tem članku (HTC Flyer-prvi HTC-jev tabličnik z 1.5GHz procesorjem in 7 inčnim zaslonom).
Flyer ni ravno lahek, saj tehta 420.8g, vanj pa na žalost niso vgradili FM radia, LED bliskavice in nenazadnje tudi Android Honeycomb operacijskega sistema (neuradna predbeta verzija je že ušla v javnost–). Kritika leti tudi na polnjenje, saj če si uporabnik/ca želi tablico napolniti v doglednem času mora uporabiti priložen microUSB polnilnik. Vsi ostali sicer polnijo, a izredno izredno počasi.
V paketu je poleg tablice in microUSB polnilnika, tudi USB to microUSB kabel, klasične slušalke ter zaščitna torbica iz imitacije usnja. Za konec pa še posebno pisalo HTC Scribe o tem malo kasneje.
HTC Flyer katerega mere so 195.4 x 122 x 13.2 mm, kljub teži lepo sedi v roki. Vidnost zaslona je zadovoljiva, saj v vseh okoljih deluje dobro, le pri sončni svetlobi je nekaj težav. Če tablico držimo v vodoravni legi je nad zaslonom 1.5MP sekundarna kamera z LED lučko, ki indicira delovanje kamere. HTC je pri Flyerju prišel do precej inovativne rešitve za tiste klasične tipke (Domov, Meni, Išči)+ Scribe tipko. Vse je namreč podvojil, tako da so na voljo v ležečem in pokončnem delovanju.
Na desni strani je tipka za uravnavanje glasnosti, z dvema mikrofonoma. Leva stran je prazna. Zgoraj je 3.5mm priključek za slušalke in tipka za prižiganje in ugašanje. Spodaj pa microUSB vhod.
Zadnji del je iz aluminija in lopo zaobljene oblike. Tukaj sta stero zvočnik in 5MP fotoaparat. Pod pokrovčkom, ki ga je le s težavo moč odpreti (najbolje pogledati sliko v navodilih) je microSD vhod in SIM vhod. Baterija, ki je 4000mAh ni zamenljiva in zagotavlja precej dolgo delovanje. V stanju pripravljenosti je deklariranih 1470ur. Samo delovanje pa po zdrži tja do tri dni igračkanja.
Največja zanimivost HTC Flyerja je najverjetneje pisalo HTC Scribe. Ta deluje s pomočjo AAAA (ja 4-je A-ji) in ima dve tipki. Tista s polno piko je za označevanje, prazna pika pa za brisanje.
HTC Scribe tehnologija se izkaže kot zelo uporabna, saj lahko preprosto skiciramo kar želimo. Delovanje lahko aktiviramo zgolj s klikom na zaslon, lahko pa tudi na posebno zeleno Sense tipko na robu tablice. Ta tipka služi tudi za aktivacijo menija v katerem je moč izbirati pisala, barve, velikost…
Sam Android vmesnik pa je že poznan, saj je skoraj enak kot pri telefonih s HTC Sense 3.0. Tako je tukaj že dobro poznan zaklepni vmesnik s cilindrom in prilagodljivi domači zasloni. S klikom na kvadrat z majhnimi kvadratki v levem kotu zaslona se odprejo aplikacije.
Opravilna vrstica se tako kot vedno skriva zgoraj (odpiranje s potegom navzdol). HTC se je potrudil in dodal cel kup funkcij.
HTC Flyer klicanja ne omogoča, omogoča pa zato pisanje SMS-ov, MMS-ov in elektronske pošte. Tako je tukaj tudi imenik s pridihom socialnih omrežij. Č,ž, š-ji se tako kot vedno skrivajo pod črko brez strešice.
Galerija slik ima HTC predelavo, prav tako tudi video predvajalnik in glasbeni predvajalnik. Video predvajalnik podpira tudi DivX/Xvid, sliko v HD tehniki (ne pa FullHD) in ima SRS ojačevalnik zvoka. Na žalost pa ne omogoča predvajanja podnapisov.
Fotoaparat je 5MP, s samodejnim ostrenjem in ostrenjem na pritisk, na žalost pa je brez LED bliskavice. Omogočeno je tudi zoomiranje. Slika je zadovoljiva oz. takšna kot jo je moč pričakovati od takšnega fotoaparata.
Video snemanje je je možno v HD 720p tehniki in v formatu 3gp. Samodejno ostrenje se ustavi ob začetku snemanja in ostane enako ves čas snemanja.
Spletni brskalnik omogoča vse kar se od njega zahteva. HTC Flyerjev brskalnik je takšen kot pri večini HTC-jev in hkrati omogoča vse kar potrebujemo. Za zoom sta možni funkciji pinch to zoom in dvoklik. Deluje tudi predvajanje Flash vsebine v HD tehniki.
V HTC Flyer je vgrajenega 8GB spomina in 20GB na vgrajeni SD kartici. NaTuTu Benchmark je pokazal rezultat 3647, Quadrant Standart 1871 in Vellamo 620.
Povezovanje Flyerju ne dela nikakršnih problemov saj je omogočen HSPA prenos (HSDPA do 14.4Mbps in HSUPA do 5.76Mbps). Ta se v realnosti na Mobitelovem omrežju na Speed testu (Ruše) izkaže kot 6Mbps/3Mbps. Kar zadostuje za normalno delovanje. Na voljo je seveda tudi Wi-Fi b/g/n in Bluetooth 3.0.
Prednaloženi so programi: Amazon MP3, Facebook, Twitter, Kid Mode, PDF Viewer, Polaris Office (urejevalnik na voljo brezplačno), Press Reader, …
HTC Flyer je tablični računalnik, ki bi zagotovo lahko izgubil nekaj gramov in dobil vsaj dvojedrni procesor. Vsekakor pa je igračkanje z njim prijetno in predvsem brez problemov. Uporabljanje pisala postane zelo priročna funkcija, saj si je dosti lažje kaj zapisati in narisati kot natipkati. Flyer je tako odličen kandidat za tiste, ki bi radi imeli poleg telefona še nekaj kar gre lahko v torbo in se na njem tu pa tam lahko tudi kar naredi.
HTC Flyer je za testiranje posodila družba Telekom Slovenije (Mobitel).