MulticastTV je ena bolj priljubljenih aplikacij za gledanje IPTV signala v Sloveniji. Priljubljena je predvsem zaradi svojih različnih funkcij, kot so snemanje, predvajanje z zamikom, EPG… Do septembra 2011 je vse delovalo kot je potrebno, potem pa so se kot so zapisali na uradni strani začeli problemi, saj jih je Telekom Slovenije »obtožil« kršenja avtorskih pravic.
**Na voljo je delujoč EPG, navodila so tukaj (Nov EPG vtičnik za MulticastTV-navodila za uporabo in prenos sporeda iz Siol, T-2, Telstar in RTV)**
To je vodilo v dve stvari, najprej so bil odstranjene vse playliste (beri liste z IP naslovi programov). Tako je bil program MulticastTV 9. septembra 2011 prepakiran in sedaj nosi oznako 0.35.8.4 beta. Naslednje kar se je zgodilo pa je bila odstranitev EPG vtičnika oz. vtičnika, ki je v program »dostavil« televizijski spored programov.
Pri samem seznamu IP naslovov za Siol TV ni bil takšen problem, saj ga imajo večinoma vsi že shranjenega. Prav tako je bilo z EPG vtičnikom, a se je zgodil prenova portala siol.net iz katerega je vtičnik črpal vsebino. EPG vtičnik je tako v soboto 17. septembra nehal delovati. Razlog pa je spremenjen način odpiranja strani z vsebino tv sporeda na siol.net.
Stvar je sila zanimiva, saj kot vse kaže pri Telekomu Slovenije menijo, da so IP številke in naslovi programov avtorsko delo. Prav tako pa menijo tudi za TV spored, ki je pravzaprav javno dostopna vsebina posredovana s strani lastnika oz. distributerja programa.
corr. Po malo več brskanja je bilo ugotovljeno, da ni kriv Telekom Slovenije ampak družba IECom d.o.o., ki najverjetneje posreduje podatke za siol.net (besedilo).
Razvijalec programa MulticastTV je od nadaljnjega razvoja EPG vtičnika očitno odstopil. Podoben program, z imenom Tano Player, ki je prav tako delo slovenskega programerja pa je zapisal »Poskusili bomo najti rešitev, ki bo pripomogla vsem.«. Do takrat ostaja program Multicast TV brez TV sporeda pri programih.
Kar pa se tiče playlist za Siol TV, saj se T-2, Amis in Tuš samodejno sinhronizirajo, so še vedno na voljo. Tako sta za MPEG4 oz. televizijo preko bakra (xDSL) na voljo dva paketa.
*siol-mpeg4.m3u
*siol-mpeg4_in_polni_prenos.txt (poleg klasičnega MPEG4 kodiranja še MEPG2, ki potrebuje večjo prepustnost)
Dokler pa nekdo ne najde kakšne »rešitve« je aplikacija nekako polfuncijska.
p.s. Če ima kdo rešitev za EPG proglem z besedo na dlan, pa tudi če ima kdo zgolj playlisto za optiko.