Sony Ericsson Xperia Arc S je več ali manj zgolj procesorska nadgradnja telefona Xperia Arc, ki pa ima zato, da se ga loči tudi nekaj dodatnih barv. Tako je večina testa enaka kot pri Arcu z nekaj majhnimi spremembami, saj je prišlo vmes do nadgradnje operacijskega sistema.
Predvsem je pri mobilniku Xperia Arc pomembna njegova debelina saj v najtanjšem delu mobilnik meri 8.7mm, na najdebelejšem delu 10mm, ostale mere so 125 x 63, teža pa 117g. Druga pomembna lastnost mobilnika je BRAVIA Engine, ki 4.2 inčni LED-backlit LCD zaslon naredi nekaj posebnega.
Lahkost in predvsem tankost mobilnika Xperia Arc sta resnično njegova prednost. Na žalost pa kritika pade na procesor, ki je resda nadgrajen iz 1GHz na 1.4Ghz, a še vedno ni dvojedrni, kot pri večini top modelov. Nima sekundarne kamere za video klice, pa tudi snemanje videa ni možno v FullHD 1080p tehniki. Nekoliko oster je tudi prehod med zaslonom in plastiko, ki ga obdaja, podobno kot pri X10. Več tehničnih lastnosti mobilnika najdete v tem članku (Sony Ericsson Xperia Arc S z 1.4GHz procesorjem je Xperia Arc na steroidih).
Zaslon mobilnika Xperia Arc se relativno dobro obnese pod sončno svetlobo, vsekakor pa to ni AMOLED zaslon. Na sprednji strani se skrivajo trije klasični Sony Ericsson gumb (nazaj, domov in meni), proximity senzor in ambient light senzor. Na desni strani je microUSB vhod, gumb za uravnavanje glasnosti, LED statusna lučka in gumb za slikanje, ki ga ima redko kater pametni mobilnik. Na levi strani je 3.5mm vhod za slušalke, na zgornjem delu je microHDMI vhod zakrit s pokrovčkom ter gumb za prižiganje in ugašanje ter zaklep zaslona.
Zadnja stran skriva 8MP fotoaparat z LED bliskavico. Fotoaparat ima nekoliko neroden položaj, saj je postavljen zelo na rob, kar bi lahko pripeljalo do pack, ki bi jih naredili s prsti.
Pod pokrovom je 1500 mAh baterija, ki mobilnik pri nekoliko nadpovprečni (klicanje, brskanje in nekaj poslanih sporočil) uporabi pri življenju ohranja dva dni. microSD kartice pa na žalost ni možno zamenjati med delovanjem, saj je za to potrebno odstraniti baterijo.
Sony Ericsson Xperia Arc ima naloženo slovensko različico operacijskega sistema Android 2.3.4 (4.0.1.A.0.266) Gingerbread s Timescape preobleko. Po nadgradnji pa dobi Android 2.3.4 (4.0.2.A.0.42)). Možno je izbrati do 5 domačih zaslonov, omogočena je pinch to zoom funkcija za hiter prehod med njimi (Predogled-Overview mode), a se vse skupaj nekoliko drugače razporedi in ne tako kot smo navajeni iz ostalih preoblek Androida. Spodnja vrstica ima 5 ikon, Predstavnost, Sporočanje, Meni, Imenik in Telefon. Zgoraj pa je klasična Android orodna vrstica.
Arc je prišel z 2.3.3, s 2.3.4, ki ga ima Arc S pa so novosti 3D panoramska slika, zajem slike zaslona (z dolgim pritiskom na gumb za zaklep/ugašanje in izbiro Ustvari posnetek zaslona) izboljšana je Facebook integracija, Swipe vnos besedila in USB on-the-go funkcija.
Klicanje še vedno ne omogoča t.i. pametnega klicanja. Pri pisanju besedil ni nikakršnih problemov, saj tipkovnica omogoča č,ž,š-je na sekundarni ravni (dolg klik na tipko brez strešice).
Galerija slik ostaja enaka kot pri klasičnem Androidu, z že prej omenjeno boljšo Facebook integracijo. Glasbeni predvajalnik je pri Xperia Arc S nekoliko predelan in omogoča osnovne funkcije, hkrati pa ostaja pregleden in preprost. Podobno je moč reči za Radio ter TrackID funkcijo, ki je namenjena prepoznavi glasbe. Ta lahko deluje tudi z uporabo radia.
Precej slabe jo odnese video predvajalnik. Ta je čisto osnovni Android predvajalnik, a lahko predvaja zgolj MP4 in 3GP datoteke. To sicer ni tak problem, saj je na voljo veliko brezplačnih programov, a je vseeno fino, če je že uradni predvajalnik nekoliko več funkcij.
Fotoaparat je 8MP z LED bliskavico in svoje delo opravlja odlično in zaradi nekoliko boljšega čipa tudi bolj kot Arc, predvsem tam kjer je na voljo manj svetlobe. Sam uporabniški vmesnik ponuja osnovne nastavitve. Nov 3D panorama način je sila preprost za uporabo, a z nekaj omejitev.
Tudi video posnetki so presenetljivo dobri. Snemanje v HD 720p tehniki snema s 30 slikami na sekundo in kar je najpomembneje med snemanjem se izvaja kontinuirano samodejno ostrenje.
Brskalnik je klasično dober Android s Flash podporo. Pri zoomu so podprte tri tehnike, dvojni klik, pinch to zoom in virtualni tipki + in – v spodnjem desnem kotu zaslona.
Pri povezovanju Arc S omogoča HSDPA do 14.4Mbps (Arc ima 7.2Mbps) in HSUPA do 5.76Mbps, kar je sicer dovolj, a konkurentje omogočajo že do 21Mbps. Wi-Fi je b/g/n, Bluetooth pa 2.1. Kar se tiče spomina tega je 320MB, a je priložena 8GB microSD kartica. Na žalost v paketu tudi ni microHDMI kabla za priklop telefona na TV.
Telefona je na AnTuTu Benchmark testu dosegel 3652 točk, na Quadrant Standard 1910 točk in v Vellamo presenetljivih 1033 točk.
Prednaložen je bralnik besedila OfficeSuite, a na žalost ni tudi urejevalnik, saj je za tega potrebno naložiti plačljivo aplikacijo. Na voljo je tudi Lets Golf! Igrica, McAfee Security in še nekaj dodatnih aplikacij. Android Market pa je nadgrajen na novo različico.
Sony Ericsson Xperia Arc S je zagotovo dobra izbira za tiste, ki te razmišljali pri nakupu Arca. Zagotovo je Arc S zaradi svoje oblike prava izbira tudi za tiste, ki želite, da ima telefon nekaj modnega stila, hkrati pa želite, da ima vse kar se od pametnega telefona pričakuje.
Mobilnik je za testiranje posodil Sony Ericsson Slovenija.