LG Optimus Hub je naslednik zelo popularnega mobilnika Optimus One. Telefon zaradi svojih karakteristik sodi v spodnji srednji cenovni razred in je tako namenjen širši množici uporabnikov.
Optimus Hub ima 3.5 inčni TFT zaslon, 800MHz procesor z Adreno 200 GPU, 5MP fotoaparat…več pa tukaj (LG Optimus Hub s 3.5 inčnim zaslonom in 800MHz procesorjem kot naslednik mobilnika Optimus One).
Med kritike telefona zagotovo sodi to, da nima LED bliskavice, da snema video zgolj v VGA kakovosti. In seveda ključen problem, zaradi ARMv6 procesorja ni moč predvajati Flash vsebin.
Škatla poleg telefona vsebuje tudi USB polnilec, microUSB to USB kabel, preproste slušalke in 2GB microSD kartico, ki je že vstavljena v telefon.
LG Optimus Hub katerega mere so 113.4 x 60.8 x 11.9 mm teža pa 123g ima na sprednji strani 3.5 inčni TFT zaslon zaščiten z Gorilla Glass zaščito proti praskam. Nad zaslonom je proximity senzor, pod pa tri tipke (Meni, Domov in Nazaj). Desna stran telefona je prazna, na levi pa je tipka za uravnavanje glasnosti. Zgoraj sta 3.5mm vhod za slušalke in tipka za ugašanje/prižiganje/zaklep. Spodaj pa microUSB vhod.
Na zadnji strani je poleg pokrovčka, ki se izjemno rad packa še 5MP fotoaparat. Pod pokrovčkom pa je 1500mAh baterija, reža za SIM kartico in hot-swappable microSD reža. Baterija mobilnik pri povprečni uporabi (brskanje, klici, in nekaj poslane pošte) zdrži dan in pol.
Na LG Optimus Hub teče operacijski sistem Android 2.3.4 Gingerbread v slovenščini in s preobleko Optimus 2.0 UI. Na voljo je od 1 do 7 domačih zaslonov na katere je moč namestiti widgete, bližnjice in mape. Orodna vrstica, omogoča pregled obvestil in hiter vklop/izklop Tiho, Wi-Fi, Bluetooth, GPS in Podatkovni prenos. Spodnja vrstica na vseh domačih zaslonih vsebuje štiri ikone (Telefon, Imenik, Sporočila in Aplikacije). Pod aplikacijami sta v osnovi dve skupini Aplikacije in Prenosi, a se to da spremeniti po želji.
Telefonija deluje brez problemov, prav tako je omogočeno tudi t.i. pametno klicanje. Za pisanje sporočil, pošte… je na voljo na pol slovenska tipkovnica. Ta je namreč QWERTZ, a so črke č,ž in š še vedno skrite pod črkami brez strešic.
Galerija slik je klasična Gingerbread galerija in omogoča nekaj socialne interakcije. Glasbeni predvajalnik je zelo preprost, a je v orodni vrstici tudi preprost upravljalniški vmesnik.
Tukaj je še FM radio, ki je na žalost brez RDS-ja. Omogoča preproste funkcije. Najbolj zanimivo tukaj pa je, da se uravnavanju glasnosti reče »prostornina«, no ja volume je res lahko prostornina, ampak pri telefonih nikoli.
5MP fotoaparat ima na voljo nekoliko predelan vmesnik, ki omogoča nekaj preprostih nastavitev. Slike so solidne kvalitete
Pri snemanju videa je na voljo zgolj VGA kvaliteta, kar je zagotovo omejitev procesorja.
Spletni brskalnik je klasičen Android brskalnik z LG preobleko, a z eno manjšo napako. Kot že omenjeno na začetku ni podpore za Flash. Seveda pa je Flash v brskalniku moč dobiti z nalaganjem katerega drugega brskalnika.
Drugi naloženi programi na telefonu so Polaris Veiewer, ki omogoča zgolj pregledovanje datotek, ne pa tudi urejanje. Tukaj so še LG World, RemoteCall in SmartShare.
Kar se tiče povezovanja Optimus Hub-a s spletom je na voljo HSDPA do 3.6Mbps in HSUPA do 384Mbps. V realnosti se to na Mobitelovem omrežju in aplikacijo Speed Test (Ruše) kaže kot 1.4Mbps download in 0.15Mbps upload. Možno je ustvariti tudi Wi-Fi dostopno točko. V telefon je vgrajeno 159.5MB spomina, priložena je 2GB kartica, na voljo pa je tudi 418MB RAM-a.
Rezultat testa AnTuTu Benchmark je 1547, Quadrant Standarx je 1063, rezultat pri Vellamo je 350.
Mobilnik LG Optimus Hub je prijazna nadgradnja Optimus One, a z isto napako (Flash). Prav to je tisto, kar telefon zbija iz srednjega v nižji srednji razred. Telefon je tako namenjen tistim, ki ne brskajo veliko po internetu, a bi vseeno radi imeli funkcionalnosti Androida Gingerbread in vse ostale pripadajoče funkcije.
Mobilnik je za testiranje posodil Mobitel (Telekom Slovenije).