Huawei Sonic U8650 je mobilnik, ki je pomanjšana izvedba mobilnika Huawei Ideos X5 oz. Pro. Tako je namenjen nekoliko manj zahtevnim uporabnikom, a se zaradi nepodpore Flasha uvršča v spodnji srednji razred. Huawei Sonic v Sloveniji, tako kot druga dva prej omenjena ponuja zgolj Tušmobil.
Huawei Sonic ima 3.5 inčni TFT zaslon, 600MHz ARMv6, 3.15MP fotoaparat…več pa tukaj (Huawei U8650 Sonic pri Tušmobilu od 1€).
Osnovna kritika telefona je nepodpora Flasu, za katero je kriv ARMv6 procesor. Nekoliko je moč zameriti tudi to, da ni LED bliskavice. Pa tudi zaslon bi lahko bil kateri od naslednikov TFT-ja. Vse to pa bi podražilo telefon
V Škatli je poleg telefona tudi USB polnilec, microUSB to USB kabel in preproste slušalke.
Telefon na sprednji strani prekriva 3.5 inčni TFT zaslon na dotik, nad njim je proximity senzor. V levem kotu slušalke pa še zelena LED statusna lučka, ki sveti ob polnjenju in ob prejetemu sporočilu ali neodgovorjenem klicu in rdeča ob prazni bateriji. Pod zaslonom so klasične Android tipke (Domov, Meni, Nazaj in Išči). Desna stran telefona je prazna, na levi pa je tipka za uravnavanje glasnosti.
Huawei Sonic prihaja z Android 2.3.3 Gingerbread z novo Huawei preobleko, ki je prevedena tudi v slovenščino. Huawei s posodobitvijo na Gingerbread prinaša nekaj več svojih dodatkov v originalni Android, kar je zelo pohvalno.
Tako je možno nastaviti od 3 do 7 domačih zaslonov na katere je moč na dodati bližnjice, widgete in mape. V stilu HTC-ja imajo slikovno zanimiv vremenski widget. V spodnji vrstici so na sredini hitre povezave na Sporočila, Telefon in Brskalnik. Na levi tipka za hiter pregled med domačimi zasloni, na desni pa tipka na Aplikacije.
Aplikacije imajo nekoliko prirejene ikone, predvsem pa so te nekoliko bolj otroškega izgleda, saj so precej pisane.
Telefonski del ima zelo malo sprememb glede na izvirno kodo, enako velja za sporočila, nekaj več sprememb je pri elektronski pošti. Za pisanje je na voljo nepredelana gingerbread tipkovnica, ki ima na voljo č,ž,š-je pod črkami brez strešice.
Galerija slik ostaja klasična in omogoča nekaj socialne interakcije. Tudi video predvajalnik je osnoven. Se je pa Huawei potrudil in lepo predelal glasbeni predvajalnik (Huawei glasba). Ta je prijetnega videza in omogoča nekaj osnovnih funkcij. V telefonu se skriva tudi FM radio, ki je na žalost brez RDS-ja. Omogoča nekaj osnovnih funkcij, med katerimi je zagotovo najbolj zanimiv prevod »samodejno uglaševanje«. No kako se uglasi radio je pa najverjetneje prava znanost.
Fotoaparat je osnovni Gingerbread in ponuja le osnovne funkcije. Od 2.3MP fotoaparata brez bliskavice ne moremo pričakovati čudežev. Slike z njim so tako skladen s pričakovanji. Snemanje videa je možno v VGA kvaliteti.
Brskalnik je nepredelan, a z napako, ki je bila že omenjena na začetku, saj namreč ne zna predvajati Flash vsebine. Drugače pa omogoča vse kar se od njega pričakuje.
V Huawei Sonic ima tudi nekaj prednaložene programske opreme. Poleg klasične je tukaj še Twitter, Facebook, Hi Space, Documents To Go (ne omogoča urejanja zgolj branje dokumentov). Tukaj sta še »Pametni upravitelj« in »Vse varnostno«. Vsekakor ne bi bilo slabo razmisliti o popravku prevoda, saj je njuna izvirnost prevelika. Prva aplikacija omogoča nadzor nad podatkovno porabo z možnostjo nastavitev mesečne omejitve prenosa. Drugi, ki mu je v angleškem izvirniku ime All backup omogoča varnostno kopijo mobilnika. Huawei si tukaj zagotovo zasluži pohvalo za implementacijo te aplikacije.
Na podatkovnem področju je na voljo HSDPA do 7.2 Mbps in WiFi b/g/n. Ustvariti je možno tudi Wi-Fi dostopno točko. Spomin, ki je na voljo je 160MB (notranji pomnilnik) in 17.96MB (notranja SD kartica). Rezultat testa AnTuTu Benchmark je 1229, Quadrant Standarx je 871, rezultat pri Vellamo je 230.
Huawei Sonic je namenjen predvsem nezahtevnim uporabnikom, ki jim brskanje po spletu z mobilnikom ni ključnega pomena. Prav tako pa ne potrebujejo telefona, ki bi zamenjal klasični fotoaparat. Tako je Sonic namenjen zelo širokemu spektru ljudi, ki bi radi pametni telefon, ki ne bi stal preveč.
Mobilnik je za testiranje posodil Tušmobil.