Simobil je zaključil z nadgradnjo svojega omrežja, ki je bila načrtovana za Q3 in Q4 2011. V tem času so pri Simobilu zamenjali 281 2G baznih postaj na podeželju in 48 obstoječih 3G z novimi. Hkrati so v omrežje vklopili 181 UMTS 900 baznih postaj. S tem so dosegli 88.3% pokrivanje prebivalstva v Sloveniji s kombinirano UMTS 900 in UMTS 2100 tehniko ter s tem postali prvi po pokrivanju. Mobitel ima 86.55% v UMTS 2100 tehniki, Tušmobil pa tako kot Simobil v UMTS 900 in UMTS 2100 75.76% pokritost prebivalstva.
V vsem tem času pa je bilo moč zaznati precejšnje negodovanje uporabnikov in uporabnic nad delovanjem omrežja, ki se nadaljuje tudi po končani nadgradnji. Koliko stvari držijo, je druga stvar. Vsekakor pa je nekaj velikih motenj, npr. nedelovanje omrežja v Mariboru, ki so jih v Simobilu priznali. Precej pa je tudi uporabnikov, ki pravijo, da se jim je omrežje po nadgradnji izboljšalo.
Simobil je, če je hotel konkurirati na trgu moral nadgraditi svoje omrežje, saj so pametni telefoni v Sloveniji izredno popularni. To pa za seboj potegne tudi večjo porabo podatkovnega prenosa. Kar pa se tiče negodovanja uporabnikov. Vsekakor je res, da tolikšnega odziva ni pri drugih dveh operaterjih.
V Ljubljani, Celju in Velenju so na nekaterih baznih postajah vklopili tudi Dual Carrier HSPA+, ki omogoča prenos podatkov do 42 Mbit/s (HSDPA). Test je na voljo tukaj ().
Z nadgradnjo pa so omogočili tudi uporabo HD Voice storitve. Ta sicer še ni na voljo na celotnem omrežju, a se stanje izboljšuje. Seveda pa zgolj nadgrajeno omrežje ni dovolj, potrebna sta tudi telefona, ki podpirata to storitev.
Simobil je napovedal nadgradnjo v ostalih regijah, sedaj so s tehnologijo UMTS 900 pokrili območje Gorenjske, Koroške, Dolenjske, Kočevske in Savinjske regije ter Zasavja, Štajerske in Pomurja. Plane glede nadgradnje bodo razkrili v začetku leta 2012.