Bolečina je zelo subjektivna stvar, vsak jo čuti drugače. Je pa nova študija, ki so jo izvedli v Stanford Hospital and Clinics na 11.000 moških in ženskah pokazala, da ženske bolečino čutijo bolj intenzivno.
Raziskovalci so za analizo uporabili elektronsko beleženje pacientovih zaznav bolečin pri 47 različnih boleznih, od raka do infekcij. Za razlikovanje pa uporabili kolikšno nelagodje so občutili pacienti. Pacienti so odgovarjali zdravstvenemu osebju z uporabo skale od 0 (brez bolečine) do 11 (najhujša možna bolečina).
Največje število rezultatov se je sukalo okoli 5-ke, a so ženske v povprečju večkrat izbrale višjo številko. Hujša bolečina pri ženskah se je pokazala pri vseh vrstah bolezni. Na žalost pa niso mogli oceniti subjektivnega faktorja, saj se lahko vsak na bolečino odziva drugače. So pa ugotovili razliko pri starosti. Ugotovili so namreč, da hormon estrogen pomaga zaviranju aktivnosti bolečinskih receptorjev.
Avtor študije, Dr. Atul Butte je povedal, da so razlogi za različno zaznavo bolečine biološki ali pa tudi ne, a je vedno potrebno vzeti v račun to, da ljudje različno občutimo bolečino. S študijo želi nadaljevati in jo razširiti v del ko pacient prejme protibolečinske učinkovine. To bi namreč lahko pomagalo zdravnikom pri bolj učinkovitem lajšanju pacientovih bolečin.