Samsung Galaxy W je mobilni srednjega do srednjega višjega razreda, kar pomeni, da se od njega pričakuje majčkeno več. Telefon podpira frekvenčne pasove 850 / 900 / 1800 / 1900 na 2G in 900 / 2100 na 3G. Vgrajen je 1.4GHz procesor z Adreno 205GPU, 1.7GB prostora, 5MP fotoaparat, 3.7 inčni LCD WVGA zaslon…več pa tukaj (Samsung Galaxy W I8150 z 1.4GHz procesorjem, 5MP fotoaparatom in 3.7 inčnim zaslonom).
Prva stvar, ki jo je moč telefonu zameriti je zaslon, ki bi lahko bil vsaj Amoled, druga stvar pa je precej plastičen izgled, ki pa na sreča ne izgleda ceneno. Seveda se najde še kakšna stvar, a je to dvoje tisto najbolj pereče.
3.7 inčni LCD zaslon z ločljivostjo 480×800 se kljub temu, da ima precej dober vidni precej slab kontrast. Začuda pa se ob sončni svetlobi precej dobro obnese. Nad zaslonom je proximity senzor, VGA sekundarna kamera. Na žalost pa manjka ambient senzor, kar pomeni, da je potrebno svetilnost samodejno prilagoditi. To se pokaže predvsem pri direktni sončni svetlobi. Pod zaslonom so trije klasični gumbi Meni, Domov (fizični gumb) in Nazaj. Desna stran skriva gumb za zaklep/odklep/prižiganje, leva pa gumb za uravnavanje glasnosti. Zgoraj je 3.5mm priključek za slušalke in microUSB, ki ima zaščitni pokrovček, ki se odpira s potekom ob stran. Spodaj pa je izboklina za odpiranje pokrovčka. zadaj je zvočnik, 5MP fotoaparat in LED lučka.
Pod pokrovčkom, ki ima narebreno kačjo imitacijo se skriva t.i. hot-swappable vhod za microSD kartico, SIM vhod in Li-Ion 1500mAh baterija. Ta zdrži dan in pol pri povprečni uporabi, če pa majčkeno varčujemo z njo, dva dneva nista problem.
V škatli so poleg telefona tudi microUSB polnilec, USB-to-microUSB kabel ter preproste Samsung slušalke. Na žalost pa ni microSD kartice.
Na mobilniku Samsung Galaxy W teče operacijski sistem Android 2.3.6 v slovenščini ter s TouchWiz 4.0 preobleko. Tako nekih pretresljivih novosti v samem vmesniku, ki pa pravzaprav dobro deluje ni moč pričakovati. Na začetku je že dobro poznan zaslon za odklep s krogcem. Na voljo je do 7 domačih zaslonov na katere je možno namestiti različne bližnjice in widgete. S pinch to zoom je možen hiter dostop do vseh zaslonov. Statusna vrstica ima možnost hitrega vklopa/izklopa Wi-Fi povezave, Bluetootha, GPS-a, utišanje in samodejno vrtenje.
Telefonski del ima vse kar je potrebno. Kontakti so v interakciji s Facebookom. Številčnica mogoča t.i. Smard Dial za hiter dostop do kontaktov. Pisanje SMS-ov, MMS-ov in elektronske pošte je takšno kot mora biti. Pisanje č,ž,š-jev pa se skriva pod črkami brez strešic.
Slikovna galerija je klasična Android galerija, ki slike razporeja po mapah, omogoča deljenje slik preko Bluetootha, elektronske pošte, SMS-a… Možno je tudi preprosto urejanje.
Glasbeni predvajalnik ima TouchWiz preobleko, ki omogoča nekaj dodatnih nastavitev. Na voljo je tudi FM radio aplikacija s prikazom RDS-a, shranjevanjem programov in predvajanjem preko zvočnika. Seveda s TouchWiz preobleko prihaja napreden video predvajalnik, ki podpira tako podnapise kot DivX in tudi HD 720p.
Tudi 5MP fotoaparat z LED bliskavico ima preobleko, ki omogoča kar nekaj dodatnih nastavitev. Med primerjavo 5MP fotoaparatov se ta obnese nekje v povprečju. Video snemanje, ki ima enak vmesnik. Najvišja kvaliteta je HD 720p s 30 slikami na sekundo. Zanimivo pa je, da se za snemanje ne more uporabiti sekundarna kamera. Video posnetki so v .MP4 tehniki in so tako kot slik nekje v povprečju.
Brskalnik podpira Flash in vse kar se od naprednega brskalnika pričakuje. Gladko deluje tudi HD 720p predvajanje Flasha. Vmesnik pri brskanju ostaja minimalističen, tako da ne moti ogleda strani. Ko pa ga potrebujemo ga lahko prikličemo.
Povezljivost je tko kot vedno pri Samsungu dobra. Na voljo je HSDPA do 14.4Mbps, HSUPA do 5.76Mbps, ki se na Mobitelovem omrežju z uporabo Speed test (strežnik Simobil) aplikacije pokaže kot Download 5.5Mbps in Upload 2.3Mbps. Wi-Fi b/g/n in Bluetooth 3.0 sta tudi tukaj, tako kot AllShare aplikacija, ki omogoča deljenje podatkov preko DLNA storitve.
Samsung je na Galaxy W naložil tudi nekaj svojih aplikacij. Tako najdemo Družabno središče, Music Hub, Game Hub, Kies Air, Samsung Apps, Urejevalnik fotografij. Pohvalno je tudi, da je aplikacija Polaris Office na voljo v polni izvedbi, ki omogoča poleg branja tudi urejanje dokumentov.
Galaxy W je na testu AnTuTu Benchmark dosegel 3894 točk, na Quadrant Standard 1508 točk in Vellamo testu 771 točk.
Ocene:
-izgled 6.5/10
-opremljenost 7/10
-programska oprema 7.5/10
-delovanje 7.5/10
-testi 6/10
*Skupna ocena 6.9/10
Samsung Galaxy W je telefon, ki je pravzaprav telefon za tiste, ki bi radi nekoliko ceneje dobili relativno zmogljiv pameten telefon. 1.4GHz procesor omogoča telefonu, da vse kar naložimo nanj sprocesira. Tisti dve pomanjkljivosti omenjeni na začetku telefonu znižujeta ceno in ga delata žepu bolj prijaznega.
Mobilnika Samsung Galaxy W je za testiranje posodil Mobitel (Telekom Slovenije).