LG Prada 3 (3.0) je mobilnik pri katerem je v ospredju stil, a je tako kot kjerkoli drugje tudi tukaj pomembna sama opremljenost telefona. LG je tako v sodelovanju s Prado izdal telefon, ki ima precej usnjene konotacije, kar je nekako v skladu s Pradino idejo.
LG Prada 3 podpira frekvenčne pasove 850 / 900 / 1800 / 1900 na 2G in 900 / 1900 / 2100 na 3G. opremljen je s 4.3 inčnim IPS LCD NOVA zaslon z ločljivostjo 480 x 800 pik. Vgrajen je dvojedrni 1GHz Cortex-A9 TI OMAP 4430 procesor z 1GB RAM-a, 8MP fotoaparat, NFC… več pa tukaj (LG Prada 3.0 mobilnik je produkt sodelovanja LG-ja in Prade, ki skriva tudi visoko tehnologijo).
Kritika telefona iz modnega stališča je morda le ta, da bi se lahko pri plastični imitaciji usnja majčkeno bolj potrudili. Pri tehnični plati pa je precej hecen monochrome UI vmesnik, kjer pride do mešanja črno-belih in barvnih ikon, kar ni ravno dobro.
V lično izdelani usnjeni škatli, ki je v notranjem delu tudi podložena so poleg telefona tudi USB polnilec, USB-to-microUSB kabel ter stilske slušalke s silikonskimi čepki.
Mobilnik Prada 3 meri 127.5 x 69 x 8.5mm, njegova teža pa je 138g, kar ga ne uvršča med ravno majhne telefone. 4.3 inčni NOVA zaslon je nekoliko boljši kot tisti, ki smo ga videli pri LG Black-u, saj ima svetilnost 800 kandelov. Zaslon se v sončni svetlobi odreže nadpovprečno, a vseeno slabše kot npr Super Amoled Plus zasloni. Nad zaslonom se skriva proximity senzor, 1.3MP sekundarna kamera in logo PRADA. Pod zaslonom pa štiri klasični Android gumbi (Meni, Domov, Nazaj in Išči).
Desna stran telefona je prazna, leva pa skriva dva gumba za uravnavanje glasnosti.
Na zgornjem delu telefona so 3.5mm vhod za slušalke, microUSB vhod s pomičnim pokrovčkom ter dve okrogli tipki. Foto in tipka za prižiganje/ugašanje in zaklep. Foto tipka je postavljena na precej čudno mesto, a je vsekakor to bolje kot nič. Druga tipka pa ima na obodu osvetlitev.
Na zadnji strani so 8MP fotoaparat LED bliskavica in zvočnik. Pokrovček na katerem sta logo Prada in LG je imitacija usnja. Pod pokrovčkom je reža za microSD in SIM kartico ter Li-Ion 1540 mAh baterija. Ta napaja telefon napaja en dan.
Prvi stik s telefonom pokaže, da ima precej zanimiv vmesnik. Android 2.3.7 ima monochrome UI LG preobleko. To pomeni, da je vmesnik v osnovi črno-bel, a ni čisto tako. Črno-bela osnova in ikone veljajo zgolj za programe, ki so del LG-jevega operacijskega sistema. Vse ostalo, začne se že pri Marketu (Play) in ostalih Googlovih aplikacijah. to celoten vmesnik dela izjemno čudnega. Ne bi bilo slabo, če bi LG omogočil aplikacijo, s katero bi lahko barvne ikone pretvoril v črno-bele ikone.
Vmesnik telefona LG Prada 3 je zgrajen na klasičnem LG preobleki. Na voljo je od 1 do 7 domačih zaslonov na katere je moč »prilepiti« povezave, widgete in mape. Spodnji del zasedajo štiri ikone Telefon, Kontakti, Sporočila in Aplikacije. Vrstica z obvestili je klasična LG vrstica, ki poleg hitrega prižiga in ugašanja Zvoka, Bluetootha, Wi-Fi-ja in Sinhronizacije tudi NFC. Zanimiv je tudi t.i. task Widget (kot pri Samsungih), ki uporabnika pripelje do urejanja odprtih opravil in aplikacij.
Lista Aplikacij je razvrščena po kategorijah, ki jih lahko sami urejamo. Seveda pa se tudi tukaj pojavi tisti problem z mešanjem črno-belih in barvnih ikon.
Telefonski del omogoča to kar se od njega pričakuje. Iskanje oseb olajša t.i. Smart Dial, ki omogoča iskanje s pritiski po številčnici. SMS-i, MMS-i in elektronska pošta so klasični, seveda vsi v monochrome izvedbi. Tipkovnica ima č,ž,š-je skrite pod črkami brez strešic. Velikost zaslona pa je takšna, da omogoča precej preprosto uporabo zaslonske tipkovnice.
Slikovna galerija je osnovna Android galerija, ki omogoča tudi deljenje preko različnih servisov. Glasbenemu predvajalniku je LG dodal nekaj svojega pridiha. Tako da je pri ležečem načinu na voljo nekoliko spremenjen vmesnik. Na voljo pa je tudi izenačevalnik zvoka.
Radio Prada 3 sicer ima, a je ta nekoliko okrnjen, saj nima podpore za RDS, kar je precej čudno.
LG se je izjemno potrudil pri video predvajalniku, ki se lahko kosa tudi s Samsungom. Podprti so vsi pogosto uporabljeni formati, pa tudi Full HD 1080p kakovost. Še posebej pa je pohvalna podpora za podnapise, ki ima za razliko od drugih predvajalnikov kar nekaj nastavitev.
Fotoaparat LG Prada 3 je 8MP z LED bliskavico. Na voljo je klasični LG foto vmesnik, ki omogoča kar nekaj nastavitev. Rezultati pri slikanju pa so precej pohvalni. Podobno se izkaže tudi video snemanje, ki je tudi pri Full HD precej dobro.
Brskalnik je klasičen LG, ki omogoča skoraj vse kar si zaželimo. Seveda podpira tudi Flash aplikacije. Zanimiv pa je tudi nov dodatek pri Zaznamkih, ki so mu dodali Preberi kasneje.
Tudi povezljivostno področje LG Prade 3 ne šepa, saj ima podporo za HSDPA do 21Mbps in HSUPA do 5.76Mbps. To se v realnosti na Mobitelovem omrežju in z aplikacijo SpeedTest (Simobil strežnik) pokaže kot 4.8Mbps pri download in 2.1Mbps pri upload. Tukaj so še Wi-Fi a/b/g/n in Bluetooth 3.0. Posebno mesto pa je našel tudi NFC, ki ima tudi svojo NFC aplikacijo.
Rezultat testa AnTuTu Benchmark je 5457 točk, Quadrant standard 2723 točk in Vellamo 833 točk.
Med prednaloženimi aplikacijami najdemo Polaris Office v polni izvedbi, ki omogoča tudi urejanje dokumentov. Tukaj je še vremenska, finančna in novičarska aplikacija. Pozabili pa niso niti na urejevalnik slik.
Ocene:
-izgled 8/10
-opremljenost 8/10
-programska oprema 7.5/10
-delovanje 7.5/10
-testi 8/10
*Skupna ocena 7.8/10
Za zaključek
LG Prada 3 je mobilnik po katerem bodo posegli tisti, ki jim moda pri telefonu veliko pomeni. Ker pa je LG v telefon vgradil veliko sodbene tehnologije gre tudi po tehnološki plati za telefon, ki sodi v višji razred.
Mobilnik LG Prada 3 je za testiranje posodil Mobitel (Telekom Slovenije).