Telekom Slovenije je poleg investicijskega dela (Telekom Slovenije v letu 2012 s 130 mio investicij iz lastnih sredstev in močno znižano zadolženostjo) predstavil tudi nekaj svežih podatkov o mobilnem in fiksnem omrežju.
V mobilnem omrežju Mobitel so tako zabeležili 50% rast mobilnega prometa, prekinjenih sej imajo 0.38% na kar so precej ponosni. V svoje omrežje imajo vključenih 803 3G bazne postaje in 1030 GSM (beri 2G). Poleg tega pa imajo še 900 repetitorjev za pokrivanje z mobilnim signalom znotraj zgradb (Simobil nekaj preko 400, s tem da imajo 40% baznih postaj na 900MHz, ki lažje prodirajo skozi stene). Tudi HD Voice, ki so ga uvedli prvi v Sloveniji (ima ga tudi Simobil) ima sedaj do 100 hkratnih pogovorov, saj sta za to delovanje potrebna telefona s to podpora na obeh straneh.
Omenili so tudi problematiko, ki se je odprla zaradi metodologije zadnjega testiranja, ki ga je za družbo Simobil v začetku leta 2012 izvedlo podjetje NetCheck. Spomnili so se na sedaj že precej star test, ki sta ga izvedli revija Connect in družba P3 Solutions v letu 2008. NetCheck-ov test je problematičen predvsem iz stališča, ker sta točke izbirala naročnik in izvajalec. Pri P3 Solutions pa je šlo za testiranje s katerim so se strinjali vsi operaterji, testirali so 3 tedne in prevozili preko 3000km. V tem testu je bil Mobitel (TS) prvi, a sta se v tem času tako Simobil, kot Tušmobil precej razvila. Tako da realno stanje trenutno ni znano.
So pa v Telekomu Slovenije izrazili željo po podobnem testiranju kot je bilo izvedeno v letu 2008, tako da bi po štirih letih lahko dobili novejšo realno sliko.
LTE (4G) je nekaj kar čakajo vsi operaterji v Sloveniji, pri Telekomu Slovenije ni nič drugače. APEK je tisti, ki mora razdeliti Digitalno dividendo torej 800MHz frekvenčni pas, ki se je sprostil zaradi prehoda na digitalno televizijo. TS si glede licenciranja želi nemški model, kjer je celoten smisel ta, da če operater pokrije celotno državo potem je licenca brezplačna. Manj prebivalstva kot pokrije dražja je licenca. V tej luči LTE vidijo kot rešitev za tista področja, kjer klasičnega širokopasovnega dostopa še ni in ga je tudi neekonomično graditi.
*Telekom Slovenije (Mobitel) je že ob testiranju LTE-ja (LTE 1800 testiranje z Mobitelom, hitrost pa do 96Mbps download in 50Mbps upload by Mobitel) pojasnil, da bi oni teoretično lahko LTE štartali že takrat, sicer bi trpelo omrežje 3G, Simobil pa tega zaradi premajhnega frekvenčnega spektra tega brez dodatnih frekvenc ne more. Razen če bi izklopil 2G ali 3G omrežje.
Gradnja FTTH omrežja se je v Sloveniji od vstopa v krizo pravzaprav ustavila. Telekom Slovenije omrežje gradi še zgolj tam, kjer je zagotovljeno dovolj naročnikov v naprej. Podali so tudi kritiko APEK-u in posledično tudi UVK-ju, saj mora Telekom Slovenije kot operater s prevladujočim tržnim deležem svoje optično omrežje ponujati drugim, kljub temu, da ima zgolj 1/3 delež uporabnikov na FTTH omrežju. Uporabniki TS se tako ne morejo priklopiti na omrežje, ki ga je gradil T-2 (Gratel) ali pa Amis. TS pa na svojem omrežju gosti cca 1800 uporabnikov konkurenčnih FTTH storitev.
Njihov predlog je tako, da bi se odprla vsa omrežja, hkrati pa naj bi se šlo v gradnjo FTTH omrežij ki ga predlaga Evropska komisija, kjer operaterji gradijo omrežje skupaj na koncu pa konkurirajo s storitvami.