Huawei Honor je mobilnik, ki poskuša za nizko ceno ponuditi kar se da največ. Pri nekaterih stvareh se jim je izšlo kar dobro pri drugih pa ne tako zelo.
Telefon ima vgrajen 4 inčni FWVGA zaslon, 1.4GHz Snapdragon Qualcomm MSM 8255Т procesor z Adreno 205 GPU, 512MB RAM-a in 4GB ROM-a (2.03GB je na voljo uporabniku). Na voljo je 8MP fotoaparat, Wi-Fi b/g/n povezava… več pa tukaj (Huawei Honor s 4 inčnim zaslonom, 1.4GHz procesorjem in 8MP fotoaparatom).
Tisti dve ključni slabosti telefona sta njegov izgled, s katerim se vračamo precej generacij nazaj in nekoliko slabša vidljivost zaslona. Ker pa se telefon Huawei Honor bori za vstop v višji razred lahko dodamo še kaj. Tako v osnovi ni podpore za video klice, VGA sekundarna kamera pa je že davno pozabljena stvar pri višjem razredu. Zanimivo je tudi, da se zaslon precej bolj umaže kot je to navadno pri ostalih telefonih.
V škatli so poleg telefona še USB-to-microUSB kabel, USB polnilec in preproste slušalke.
Huawei Honor, ki meri 122 x 61 x 11 mm, njegova teža pa je 140g ima vgrajen 4 inčni FWVGA (480 x 854) zaslon. Zaslon se v zaprtih prostorih kar dobro obnese, ko pa nanj posije sonce ni več tako dobro. Nad zaslonom je VGA kamera, poximity senzor in majhna LED lučka. Pod zaslonom pa so klasične Android tipke (Meni, Domov, Nazaj in Išči).
Desna stran telefona je prazna, na levi je gumb za uravnavanje glasnosti, zgoraj gumb za prižiganje/ugašanje/zaklep in 3.5mm vhod za slušalke. Spodaj pa microUSB vhod in utor za odpiranje pokrovčka.
Zadaj je 8MP fotoaparat, LED bliskavica in zvočnik. Pod pokrovčkom se skriva baterija Li-Po z minimalno kapaciteto 1880mAh, navadno pa je ta 1930mAh. Na žalost nista ne SIM ne microSD kartica hot-swapable.
Velikost zaslona v primerjavi s težo, ki je 140g je v primerjavi z ostalimi znamkami nekoliko neuravnotežena, in to se pozna tudi pri držanju telefona v roki, saj je resnično majčkeno pretežek.
Na Huawei Honor teče operacijski sistem Android 2.3.5 Gingerbread v slovenskem jeziku. Zaslon za zaklep/odklep ima poleg te osnovne funkcije možnost tudi neposreden dostop do Klicev, Sporočil in Fotoaparata.
Na voljo je do 5 domačih zaslonov na katere je možno naložiti bližnjice, mape ali Widgete. S potegom navzdol se odpre statusna vrstica, ki poleg obvestil omogoča tudi hiter vklop/izkop Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Podatkov in Samodejnega obračanja. V spodnjem delu vseh domačih zaslonov so štiri tipke (Aplikacije, Sporočila, Telefonija in Brskalnik).
Po Aplikacijah se premikamo levo in desno. Hiška spodaj je za prehod nazaj na domače zaslone, Koleščke pa za urejanje seznama aplikacij.
Telefonski del ima možnost interakcije s Facebookom in Twitterjem poleg tega pa vsebuje tudi funkcijo smart dial. Na žalost pa ni vgrajena funkcija video klicanja. Zato je za uporabo te potrebno naložiti posebno aplikacijo.
Glasbeni predvajalnik je nekoliko nadgrajen in omogoča tudi nekaj več nastavitev pri urejanju. Tako so na voljo osnovni jezički Albumi, Pesmi, Seznami predvajanja in Mape. Če je na voljo tudi grafika albuma se ta pri predvajanju pokaže. Posebnega video predvajalnika ni, kar pomeni ,da uporablja že vgrajene video kodeke. Tudi pregledovalnik slik je klasični Android.
Uporabniku je na voljo tudi FM radio je na žalost brez RDS podpore, ka pomeni, da se ne prikaže ime radijske postaje. Drugače pa so na voljo vse osnovne funkcije od shranjevanja pa do predvajanja preko zvočnika.
Fotoaparat v mobilniku Huawei Honor je 8MP z LED bliskavico. Sam vmesnik je tisti čisto klasičen Gingerbread vmesnik, kar pomeni, da vsebuje zgolj osnovne nastavitve, in tudi funkcijo HDR (High dynamic range). Na žalost pa ni nastavitev ISO ali pa beline. Fotografije so relativno dobre, a je vidna precej močna uporaba algoritmov za zmanjševanje šuma.
Snemanje videa je možno v HD 720p tehniki s 30 slikami na sekundo. Zaradi osnovnega Android vmesnika na žalost ni napisana kvaliteta slike tako kot bi si to želeli torej npr. HD ampak piše Visoko, Nizko, MMS in YouTube. Video posnetki so tako kot slike zadovoljive kvalitete, a bi vseeno lahko bilo precej bolje.
Med aplikacijami se najdejo tudi Upravitelj datotek, ki omogoča brskanje po spominu telefona. DLNA omogoča predvajanje vsebin preko brezžičnega omrežja.
Vse Varnostno je aplikacija namenjena varnostnemu kopiranju telefona. Varnostnik je aplikacija, ki omogoča blokado določenih stvari. Tako lahko npr. telefonsko številko postavimo na črno listo in od nje ne moremo več prejemati klice, SMS-ov… Upravitelj Opravil je nekakšen Task Manager, ki omogoča zapiranje in hiter prehod v aplikacijo. Upravitelj prometa omogoča postavljanje omejitev pri prenosu podatkov, tako da vedno vemo koliko smo porabili in ali smo dosegli določeno mejo. Prednaložena je tudi aplikacija Documents To Go, ki pa na žalost ni v polni izvedbi, saj je možno zgolj branje ne pa tudi ustvarjanje in urejanje dokumentov.
Povezljivost telefona Huawei Honor je dobra saj deluje v 850/900/1800/1900 2G in 900/1700/2100 3G frekvenčnih pasovih. Podprta sta HSDPA do 14.4Mbps in HSUPA do 5.76Mbps, ki na Mobitelovem omrežju z uporabo Speedtest.net (strežnik Simobil) pokažeta rezultat 6.5 Mbps download in 2.4 Mbps upload. Tukaj je še Wi-Fi b/g/n podpora z DLNA in Bluetooth 2.1. Telefon Huawei Honor se lahko pretvori tudi v Wi-Fi dostopno točko.
Rezultat testa AnTuTu Benchmark je 3839 točk, Quadrant standard 2044 točk in Vellamo 962 točk. AnTuTu Tester baterijskega testa je pokazal rezultat 657, baterija se je segrela na 47°C, multi touch pa zazna 5 prstov.
Ocene:
-izgled 6/10
-opremljenost 7/10
-programska oprema 7.5/10
-delovanje 7/10
-testi 7/10
*Skupna ocena 6.9/10
Za zaključek. Huawei Honor je telefon, ki po specifikacijah precej visoko kotira. Nekoliko slabše se obnese vse ostalo, predvsem pa teža in oblika. Telefon se tako uvršča v srednji razred, a ima vseeno nekaj priboljškov, ki jih najdemo v višjem razredu. Tako bo zanimiv predvsem za tiste, ki bi radi nekoliko boljši telefon za nižjo ceno.
Mobilnik Huawei Honor je za testiranje posodil Mobitel (Telekom Slovenije).