LG Optimus L7 je trenutno najboljši LG-jev telefon serije L. Hkrati je Optimus L7 zelo podoben telefonu LG Prada 3.0, a je nekoliko slabši. Vseeno pa zaradi NFC-ja in zanimivih funkcij dobro kotira. Telefon ima 4.3 inčni IPS LCD WVGA (480×800) zaslon, enojedrni 1GHz ARM Cortex-A5 procesor z Adreno 200 GPU in 512MB RAM-a. Od vgrajenega 4GB spomina je uporabniku na voljo 2.7GB. Tukaj pa je še 5MP fotoaparat, NFC, Wi—Fi b/g/n…
Tiste ključne negativne stvari telefona Optimus L7 so enojedrni telefon, ko pa imajo vsi boljši že vsaj dvojedrnega. Video snemanje je možno zgolj v VGA načinu, prav tako tudi slike niso najboljše.
V škatli so poleg telefona USB-to-microUSB telefon, USB polnilec, preproste slušalke in NFC LG Tag + nalepko.
LG Optimus L7 z merami 125.5 x 67 x 8.7 mm in težo 122g navzven zelo spominja na telefon Prada 3.0. 4.3 inčni IPS LCD zaslon z ločljivostjo WVGA in Gorilla Glass zaščito se lahko pohvali s precejšnjo svetilnostjo, a ob sončni svetlobi je precej slabo viden zaradi odsevnosti. Nad zaslonom je proximity senzor, na žalost pa ni ambient light senzorja, ki bi samodejno uravnaval svetilnost. Seveda pa je tukaj še VGA sekundarna kamera. Pod zaslonom pa so tri tipke. Sredinska klasična tipka je Domov, tipki na dotik pa sta Nazaj in Meni.
Na zgornji strani sta 3.5mm vhod za slušalke in tipka za prižiganje/ugašanje/zaklep, desna stran je prazna, na levi pa je tipka za uravnavanje glasnosti. Spodaj je microUSB vhod. Na zadnji strani je 5MP fotoaparat, LED bliskavica ter zvočnik.
Najbolj zanimiva stvar pri vsem pa je, kako odpreti pokrovček. Ker ni nikjer nobene zareze, je edina možna razlaga, da uporabimo edino odprtino in to je microUSB vhod. Pod pokrovčkom se skriva 1650mAh baterija (navadno 1700mAh), reža za SIM kartico in hot-swapable microSD kartica. Sam pokrovček pa skriva NFC anteno.
Baterija telefonu pri povprečni uporabi (brskanje, telefoniranje, SMS-i in elektronska pošta) zagotavlja dober dan avtonomnosti, a je veliko odvisno tudi od nastavljene svetlosti zaslona.
Na LG Optimus L7 teče operacijski sistem Android 4.0.3 v slovenščini. Prednaložena različica inačica programske opreme je že na začetku imela posodobitev, ki sliši na ime V10c-MAY-09-2012. LG je tako kot vsi do sedaj preoblekel ICS v svojo UI preobleko, ki deluje brez vsakršnih problemov.
Zaslon za odklep telefona ima 6 funkcij. Prva je odklep zaslona, spodaj so štiri ikone za hiter zagon. Poleg tega pa deluje tudi statusna vrstica.
Na voljo je 5 domačih zaslonov na katere je možno namestiti bližnjice, mape in widgete. Skozi vse zaslone uporabnika spremljajo štiri ikone (Telefon, Imenik, Sporočila, Aplikacije) v spodnjem delu zaslona. Hiter pregled nad zasloni omogoča pinch-to-zoom funkcija.
Statusna vrstica poleg obvestil omogoča hiter vklop in izklop funkcij, ki jih je možno tudi izbrati, kar je izredno pohvalno. Na voljo pa so: Zvočni profili, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, V letalu, NFC, Podatki so onemogočeni, Računi in sinhronizacija, samodejni zasuk zaslona, svetlost, Wi-Fi hotspot. Kolešček pri datumu pa omogoča hiter dostop do Nastavitev.
3 sekundni pritisk na tipko Domov vklopi task manager, ki omogoča hiter pregled nad aplikacijami, ki se predvajajo v ozadju. Ugasnemo jih s potegom ob stran. Zanimivo pa je, da to ni edini task manager, saj je na voljo tudi »Upravitelj opravil«, ki se skriva v Aplikacijah.
Telefonski del vsebuje že dobro poznane dele, na voljo so različni filtri, interakcija s socialnimi omrežji, tukaj pa je tudi možnost smart dial klicanja. Sporočila in elektronska pošta so več ali manj klasični. QWERTZ tipkovnica na žalost nima že vgrajenih čžš-jev v osnovnem pogledu, saj so ti skriti pod črkami brez strešic.
Slikovna galerija telefona LG Optimus L7 je klasična Android galerija, ki omogoča osnovne funkcije vključno s pošiljanjem. Nekoliko bolj napredne so funkcije urejanja.
Glasbeni predvajalnik je LG nekoliko nadgradil in dodal še nekaj dodatnih funkcij. Predvajalnik sam poišče sliko albuma, na voljo pa so tudi različni zvočni učinki, a ti delujejo zgolj, ko so na telefon priključene slušalke.
FM radio aplikacija je enaka kot že kar nekaj časa, a v tem primeru na žalost ne omogoča RDS funkcije (prikazovanje imena postaje). Shraniti je možno so 48 postaj, predvajanje pa je možno tudi preko zvočnika.
Video predvajalnik vsebuje tudi DivX in XviD kodeke, a predvajanje ni možno v nobeni HD obliki (720p ali 1080p). To pomeni, da predvajanje sme datoteke ni problem, problem je ločljivost. Zelo dobrodošlo pa je, da so na voljo tudi nastavitve pri podnapisih. Nastaviti je možno barvo in tudi velikost, s predvajanjem različnih črk ni nobenih problemov.
Fotoaparat vgrajen v Optimus L7 je 5MP z LED bliskavico. Nastavitve v samem vmesniku so klasične, kar pomeni npr. ISO, nastavitev beline… Tukaj je tudi samodejno ostrenje in zoomiranje, ki se drugače kot pri ostalih telefonih upravlja zgolj preko zaslona in ne preko tipke za uravnavanje zvoka. Ta je tukaj uporabljena kot sprožilec slikanja. Kar se tiče kvalitete slik se kritika usmerja predvsem v šum, ki ga je kar precej.
Še večja kritika pa gre na video snemanje, kjer pa je na voljo zgolj VGA kvaliteta. Glede na performanse telefona Optimus L7 bi čisto z lahkoto lahko snemal v HD 720p tehniki. Kvaliteto VGA videa pa je precej težko oceniti, ker je skorajda ni več.
Spletni brskalnik se pri precej velikih straneh majčkeno zatika, a vseeno opravi delo kot je potrebno. Bolj zanimivo je, da LG ni vgradil podpore za Flash. Ta tako ni prednaložena, lahko pa Flash aplikacijo naložimo iz Play Stora in vse deluje kot je potrebno. Sam vmesnik je precej minimalističen, a v dobrem smislu, saj tako ni v napoto pri brskanju. Zoom je na voljo kot dvoklik ali pa kot pinch-to-zoom. Na voljo so zavihki, shranjevanje priljubljenih in precej drugih funkcij.
Prednaložena je aplikacija Polar Office (polna različica) za urejanje in ustvarjanje dokumentov. Tukaj sta še SmartWorld, ki vsebuje priporočene aplikacije s strani LG-ja in RemoteCall Service za pomoč uporabnikom preko oddaljenega dostopa.
LG Optimus L7 deluje na štirih 2G frekvencah 850/900/1800/1900 in treh 3G 900/1900/2100. HSDPA je na voljo do 21Mbps, HSUPA do 5.76Mbps, Wi-Fi b/g/n s podporo DLNA in Bluetooth, ki je 3.0. Hitrost prenosa podatkov na Mobitelovem omrežju z uporabo Speedtest.net (strežnik Simobil) pokažeta rezultat 2 Mbps download in 363 Kbps upload. Telefon se lahko s funkcijo Wi-Fi hotspot spremeni v dostopno točko. NFC, ki je prav tako del telefona ima na voljo že prednaloženo LG Tag+ aplikacijo, ki omogoča ustvarjanje NFC tagov z različnimi profili. Tako, da določen tag vsebuje »navodilo« katere storitve naj se vklopijo/izklopijo ob dotiku.
Rezultat testa AnTuTu Benchmark je 2987 točk, Quadrant standard 2143 točk in Vellamo 996 točk. AnTuTu Tester baterijskega testa je pokazal rezultat 625, baterija se je segrela na 37°C, multi touch pa zazna 5 prstov.
Ocene:
-izgled 7/10
-opremljenost 7.5/10
-programska oprema 7.5/10
-delovanje 7/10
-testi 7/10
*Skupna ocena 7.2/10
Za zaključek. LG Optimus L7 cilja na uporabnike, ki niso zelo zahtevni, pa čeprav ima tudi NFC, ki trenutno bolj sodi v višji razred. Cenovno je tam nekje v razredu HTC One V, ki pa je v marsikaterem delu precej boljši. L7 je tako najbolj moč zameriti VGA kvaliteto videa. S samim delovanjem ni nikakršnih problemov, tako da je zanesljiv telefon, kar pa je velikokrat tudi pomembno pri odločitvah.
Telefon LG Optimus L7 je za testiranje posodil Mobitel (Telekom Slovenije).