Blokiranje piratskih strani je zadnje čase postala stalnica. To da takšno početje nima ravno velikega vpliva na zmanjševanje piratstva smo vedeli vsi, no sedaj so to potrdili tudi znanstveniki. Raziskava, ki so jo zvedli na Boston Northeastern University je potekala z namenom, da ugotovijo kako učinkoviti so različni protipiratski prijemi.
V sklopu raziskave so tako spremljali na tisoče različnih datotek pri različnih ponudnikih gostovanja datotek. Ko se je zgodila npr. ukinitev strani MegaUpload se ni zgodilo čisto nič drugega kot to, da so se kopije iste datoteke začele množiti. Torej dvojniki iste datoteke so »bili« na voljo pri različnih ponudnikih. Ti gostujejo na preko 10.000 različnih domenah in uporabljajo preko 5.000 različnih IP-jev.
Ugašanje enega izmed njih je tako bolj pirova zmaga, saj bodo preprosto nastali novi ponudniki. Raziskovalci so tako eno od možnosti za boj navedli denarna sredstva. Da bi ustavili piratstvo naj bi tem stranem tako npr. onemogočili uporabo PayPal storitve in podobno. Vseeno pa poudarjajo, da tudi to ni ravno dober ukrep, saj piratstvo vedno najde obvod v zakonodaji.
Založbe bi tako morale začeti razmišljati v čisto drugačnem stilu, saj bo če ne bodo nič ukrenile iz leta v leto več piratstva. Eden od ključnih razlogov za piratstvo je to, da vsebina ni dostopa po primerni ceni. Zato je čas, ki je sicer zelo draga dobrina, porabljen za iskanje npr. Torrenta ali pa datoteke po spletu še vedno sprejemljiv v primerjavi s plačilom za to storitev. Pri filmih in serijah pa je navadno tudi tako, da le te precej dolgo sploh niso na voljo. Torrent pa to skrajša na minimalni čas. Serije so tako na voljo že nekaj minut po njihovem koncu predvajanja na izvornem televizijskem programu.