Sramna ušivost oz. picajzlji so bili še do pred nekaj let spolno prenosljiva bolezen, ki je povzročala kar precej problemov. Sedaj pa se ženske in moški depilirajo, voskajo in brijejo, sramne uši pa izumirajo.
Sramne uši z latinskim imenom Phthirus pubis so po besedah klinik za spolno prenosljive bolezni izjemno redke. V kliniki avstralskega glavnega mesta so tako povedali, da pri ženskah sramnih uši niso zasledili že od leta 2008, pri moških pa je to število upadlo za 80% v primerjavi z desetletjem nazaj. Raziskava, ki so jo naredili v ZDA, je pokazala, da si več kot 80% študentov in študentk delno ali v celoti odstrani dlake v predelu spolovil. Podatki za Veliko Britanijo iz leta 2005 pa kažejo, da si 99% žensk starejših od 16 let odstranjuje dlake. Najpogosteje pod pazduho.
Depilacija, voskanje in britje je tisti dejavnik, ki uničuje optimalni habitat za obstoj picajzljev. Za precejšen porast brazilske depilacije je tam nekje od leta 2000 najverjetneje kriva serija Sex and the City (Sex v mestu). Podjetja, ki izdelujejo pripomočke pa si zaradi vsega tega manejo roke. Trg depilacijski proizvodov je bil lani vreden 4.69 milijarde $. Procter & Gamble (P&G) ima tukaj v ognju Gillette oz. Gillette Fusion. Reckitt Benckiser pa ima npr. Veet. To pa sta le dva največja igralca, a so tukaj so še proizvajalci voskov in tako naprej. No tudi čebelarji imajo na tem področju nekaj besede, saj je čebelji vosek zaradi svojih blagodejnih učinkov zelo priljubljen. Skratka zelo dobičkonosen posel.
Podatkov za Slovenijo na to temo seveda ni. Podatke za število primerov sramnih uši bi se še mogoče našlo, raziskave o odstranjevanju dlak na intimnih predelih pa v Sloveniji zagotovo ni delal še nihče. Lahko pa si v temle članku (Spolno prenosljive bolezni (HIV, HPV, Hepatistis B, Trihomonoza, Klamidia, Garje, Gonoreja, genitalni herpes, Sifilis, sramna ušivost, mehki čankar in dimeljski granulom)) preberete nekaj o spolno prenosljivih boleznih.