Apek je v začetku leta z eno od odločb zahteval, da Multipleks A (MUX A) preide v MPEG-4 AAC zvočno oddajanje (V Multipleks A (MUX A) od 1.9.2013 tudi z zvokom v MPEG-4 (AAC) in slika bo končno lahko boljša). Torej takšno kot ga je moral imeti MUX B. Pri razpisu za MUX C se je v prvotnih besedilih prav tako pojavljala zahteva za MPEG-4 AAC kodiranje, a je to na koncu izpadlo.
In kot kaže je APEK popustil RTV Slovenija pri obeh MUX-ih. Zahteva glede MUX A, ki bi jo RTV moral izvesti do 1.9.2013 se najverjetneje ne bo uresničila. Glede MUX C pa so na spletni strani rtvslo.si v oddelku DVB-T zapisali, da bo zvočno kodiranje ISO/IEC 11172-3 (MPEG-1/II), video pa MPEG-4. Torej zvok zaradi starega kodiranja zavzemal več Mbps kot bi jih, če bi uporabili novejše kodiranje.
Kot kaže smo v Sloveniji DVB-T majčkeno zafurali. Problem je pravzaprav nastal zaradi tega, ker so RTV Slovenija pri MUX-A dovolili MPEG-1 layer II zvočno oddajanje. Če bi že od začetka zahtevali MPEG-4 AAC, kot je bilo to pri MUX B do takšnih problemov sploh ne bi prišlo. Sedaj pa je ključni argument zagovornikov MPEG-1 layer II ta, da obstaja določeno število ljudi, ki ob prehodu na novejše zvočno kodiranje ne bi imelo zvoka. Če smo čisto iskreni bi takrat ob nakupu morali preveriti, da njihov nov TV podpira MPEG-4 kodiranje in kot drugo teh ljudi je najverjetneje malo (uradne številke ni).
No ja, morda bomo iz kamene dobe v 21. stoletje prišli pri MUX D, ki naj bi imal HD sliko.