Svet za elektronske komunikacije je podal svoje mnenje o predlogu Samoregulacijskega kodeksa o nadomestilih za nedelovanje ali slabše delovanje javnih komunikacijskih storitev. Svet je sicer pozdravil operaterjev in izdelavo kodeksa, vendar je ugotovil, da sedanja vsebina dokumenta in oblika samoregulacije ne ustrezata namenu.
Zadnjo besedo pri vsem skupaj bo imel AKOS, ki je na predlog operaterjev septembra 2013 postopek ustavil in dovolil operaterjem, da do 20.12.2013 podpišejo samoregulacijski kodeks. Ta je bil več kot očitno sestavljen, kaj je v njem javnosti ni znano, več kot očitno pa ni podobno takratnemu predlogu AKOS-a (APEK predlaga odškodnino za nedelovanje ali slabo delovanje mobilne telefonije, internata, televizije… operaterji pa bi radi samoregulacijo).
Na 27. redni seji Sveta za elektronske komunikacije Republike Slovenije so razpravljali tudi o izgradnji širokopasovnih omrežij, problematiki dostopa uporabnikov invalidov do programskih vsebin RTV Slovenije. Slovenija je v sedanji finančni perspektivi uspešno črpala sredstva evropskih strukturnih skladov za gradnjo odprtih širokopasovnih omrežij na območju belih lis, kjer ni bilo (kakovostnih) širokopasovnih priključkov. Velik del Slovenije, zlasti na podeželju pa je še vedno brez ustreznih širokopasovnih omrežij. Zato je Svet pozval Ministrstva in Vlado Republike Slovenije, da si v pogajanjih z Evropsko komisijo prizadevajo, da v finančni perspektivi 2014 – 2020 zagotovijo. sredstva vsaj v enaki višini, kot v preteklem obdobju.
Ministrstvo za infrastrukturo in prostor Republike Slovenije so pozvali, da pri načrtovanju in izvedbi investicij v infrastrukturne projekte, kot je železniški komunikacijski sistem GSM-R, pritegne k skupni gradnji tudi druge potencialne soinvestitorje v javna komunikacijska omrežja, kot to določa 10. čl. ZEKom-1.
Svet je posebno pozornost namenil problematiki dostopa uporabnikov invalidov do programskih vsebin RTV Slovenije. Ugotovili so namreč, da v zadnjem letu ni bilo velikega napredka pri zagotavljanju dostopnosti senzornih invalidov do programskih vsebin. Zato so pozvali RTV Slovenija ter Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije, da zagotovita dostopnost programskih vsebin senzornim invalidom tako z večjim obsegom sinhronizacije kot tudi z zagotovitvijo pogojev za razširjanje vsebin prek različnih omrežij, še zlasti digitalnega prizemnega omrežja (DVB-T).