Bitcoin konferenca, ki bo v Hotelu Slon v Ljubljani potekala med 11. in 12. septembrom 2014, bo v prvi vrsti namenjena promociji in predstavitvi digitalne valute Bitcoin in njenih poslovnih potencialov, predvsem na področju Slovenije in centralne ter vzhodne evropske regije.
Predavali bodo številni mednarodni govorci, ki se bodo v svojih predavanjih dotaknili Bitcoin ekosistema, ga analizirali in predstavili uspešne primere poslovanja s to valuto. Program bo namenjen predstavitvi različnih tematik. Govora bo o prihodnosti Bitocin valute, poslovnih priložnostih, ki jih prinaša, izzivih, ki čakajo podjetja, ki se odločijo za poslovanje z Bitcoinom ter seveda o pravnih vidikih digitalnih valut tako v Sloveniji, kot tudi drugod po svetu.
Kaj je Bitcoin?
Bitcoin je kritptovaluta, ki vsak dan pridobiva na veljavi. Po zadnjih podatkih je na svetu več kot 63.000 podjetij, ki sprejemajo Bitcoin kot plačilno sredstvo. V Sloveniji je najmanj 50 podjetij, ki prav tako že sprejemajo Bitcoine. V Sloveniji tako lahko kupite računalniško opremo, lahko si plačate kosilo, letalsko karto, celo avto. Poenostavljeno rečeno, bi lahko rekli, da je Bitocin internetni denar, ki ga lahko brez posrednika pošiljate komurkoli na svetu.
Najbolj zanimive prednosti Bitcoin?
-Pošiljanje denarja brez posrednikov, kot so banke ali druge inštitucije.
-Mikroplačila. En Bitcoin se deli na 8 decimalk, enote se imenujejo satoši. To omogoča pojav mikroplačil in tudi posledično pojav poslovnih priložnosti, ki jih pred pojavom BTC nismo poznali. Predstavljajte si, da nekomu želite donirati 5 centov. To bi bilo predrago v klasični obliki prenosa valute, kot je evro ali dolar. Z Bitocini je to enostavno in cena prenosa je zanemarljiva, blizu nič.
-Če imate podjetje in želite prejemati za svoje storitve ali produkte valuto Bitocin boste ob namestitvi plačilnega sistema, ki omogoča plačevanje z Bitocini plačevali provizije manjše od 1 odstotka, lahko tudi 0 provizije. Pri kreditnih karticah te provizije lahko znašajo tudi več kot 3 odstotke. Eden izmed vodilnih podjetij za procesiranje Bitocin plačil je GoCoin. Podjetje bo na konferenci imelo svojo predstavitev.
-Anonimnost plačevanje je možna, če se tako odločite.
-Bitcoin tehnologija onemogoča, da se Bitocini ne morejo ponaredijo.
-BTC je decentralizirana valuta, kar pomeni, da nima centralnega organa nadzora. Nad njim ne bedi nobena centralna banka in zato je ni mogoče ukiniti z interneta. Ukinitev bitocina bi bila podobna ukinitvi interneta.
-Bitcoini so omejena dobrina, kar najverjetneje pomeni, da bo vrednost rastla. Vseh izdanih Bitcoinov bo natančno 21 mio. Zadnji naj bi prišli na trg okrog leta 2040.
Kako do Bitcoina?
Bitcoin lahko dobite na 3 načine:
–Rudarjenje Bitcoinov. Proces, ki se imenuje rudarjenje z drugimi besedami pomeni reševanje zahtevnega a predvidljivega matematičnega problema. To lahko počne praktično vsak, ki je napreden uporabnik računalnika s tem, da se mora povezovati z drugimi računalniki, kar pomeni krajši čas do rešitve problema. Za nagrado dobijo »rudarji« Bitocine. Procesorsko moč računalnika in stroške elektrike se tako zamenja za Bitocoin. Rudarjenje je danes zahtevno in vedno težje.
-Drugi način je da se odpravite na eno izmed Bitcoin borz oziroma tržnic in kupite Bitcoine. Ena izmed vodilnih borz je Bitstamp, ki so jo razvili v Sloveniji.
-Tretji način je da svojo storitev ali izdelek zamenjate za Bitocoine. Ta možnost je hitra, enostavna in cenejša od plačevanja storitev ali produktov z evri ali drugimi valutami.
Bitcoin najpogosteje hranite v svoji denarnici, ki jo imate nameščeno na osebni računalnik ali na telefonu. Možnosti pa je seveda več.
Govorci na Bitcoin konferenci v Ljubljani
Uvodni govorec konference, ki bo Steve Beauregard, so-ustanovitelj podjetja GoCoin. Podjetje se ukvarja z Bitcoin plačilnimi sistemi, ki omogočajo enostaven prehod na plačevanje z Bitcoini in drugimi kripto valutami. Podjetje so ustanovili podjetniki, ki so vodili velikane kot so Amazon, Faecbook, Ebay, itd. Podroben program konference in govorce si oglejte tukaj.
Cena enodnevne vstopnice, ki vsebuje predavanja, razstavo, kosilo ter malice med premori je 250€, cena dvodnevne pa 300€.