OnePlus One ima eno veliko hibo in to je, da ne podpira LTE-ja na frekvenčnem pasu 800MHz. To pomeni, da eden najbolj zanimivih telefonov ne podpira enega od treh ključnih frekvenčnih pasov v Evropski uniji (preostala sta 1800MHz in 2600MHz), ki je hkrati še pas, ki ga je Evropska unija posebej namenila LTE-ju v okviru Digitalne dividende.
LTE na 800MHz pasu je zaradi svojih karakteristik (večje pokrivanje z eno bazno postajo) pri mobilnih operaterjih zelo priljubljen. Kljub temu, da naj bi bil LTE800 v osnovi namenjen ruralnemu pokrivanju ga nekateri uporabljajo tudi za pokrivanje milijonskih mest. Torej v primeru, da je določeno področje pokrito zgolj z LTE800 se telefon priklopi na 3G, ki deluje na skoraj frekvenčnih pasovih. Na 3G je teoretično podprta hitrost downloada do 42 Mbps (DC-HSDPA), a velika večina omrežij takšne hitrosti ne omogoča oz. jo omogoča zgolj v bolj naseljenih področjih.
Kako je s tem v Sloveniji?
V Sloveniji so v bistvu najbolj nasrkali uporabniki Simobila. Ta za večino svojega LTE omrežja uporablja LTE800, v večjih krajih, predvsem mestih pa LTE1800. Medtem ko so uporabniki Telekoma Slovenije v večji meri rešeni tega problema. Telekom Slovenije za svoje Mobitel LTE omrežje uporablja skoraj izključno LTE1800. Nekaj baznih je tudi LTE800 a so te resnično bolj izjema.
OnePlus je na svojem forumu namignil, da bi lahko naredil evropsko različico telefona One. Na žalost telefonu manjka antena in ne gre za programsko nadgradnjo. Kdaj bi lahko dobili OnePlus One, ki podpira LTE na frekvenčnem pasu 800MHz ni znano. Prav tako ni znano ali bo do njega sploh prišlo. Vsekakor pa bi bilo najbolje, da OnePlus naredi zgolj eno različico, ki bo podpirala vse frekvenčne pasove.
Kaj se bo zgodilo bomo videli, a ena od govoric, da bi naj različica z LTE800 podporo prišla na trg še v letošnjem letu.
Vir.