Elektronske cigarete so zadnji hit med kadilci, a čeprav naj bi bile bolj zdrave za človeka so lahko precej bolj nevarne za računalnike in druge mobilne naprave. Razlog za to je USB vhod preko katerega se polni marsikatera elektronska cigareta.
Če je USB kabel vklopljen v električno vtičnico problemov ni, se pa ta lahko pojavi, če ga vklopimo v računalnik. Z vklopom USB-ja v računalnika se uporabnik elektronske cigarete, ki jo je proizvedel neavtoriziran proizvajalce izpostavlja nevarnosti, da se bo okužil z zlonamerno kodo.
Primer okužbe je na socialnem omrežju Reddit opisal eden od uporabnikov: »One particular executive had a malware infection on his computer from which the source could not be determined« »After all traditional means of infection were covered, IT started looking into other possibilities.« »The made in China e-cigarette had malware hardcoded into the charger, and when plugged into a computer’s USB port the malware phoned home and infected the system.«
To, da ima naprava vgrajeno zlonamerno kodo ni tako nemogoča in nepoznana stvar. V kombinaciji s hekerskim konceptom BadUSB pa je vse skupaj še toliko bolj problematično.
Kako se zavarovati?
Najbolj enostavna rešitev je, da svojo elektronsko cigareto vedno polnite s pomočjo polnilca vključenega v električno vtičnico. Ker pa to ni vedno mogoče je priporočljivo, da elektronske cigarete kupujete pri zaupanja vrednih prodajalcih ter da med kabel in računalnik vstavite vmesnik, ki preprečuje prenos podatkov po USB kablu.