Samsung Pay je nov sistem mobilnega plačevanja, ki ga je Samsung predstavil danes na sejmu MWC skupaj s telefonoma Samsung Galaxy S6 in Samsung Galaxy S6 Edge.
Še preden se kdo po nepotrebnem razveseli. Samsung Pay bo od letošnjega poletja na voljo v ZDA in Južni Koreji. Evropa in Kitajska prideta kasneje. Kaj, kasneje pomeni ni znano, prav tako pa ni znano niti kaj pomeni Evropa. V Sloveniji najverjetneje Samsung Pay storitve še doooolgo ne bomo videli. Pa čeprav bi to bila precej zanimiva in uporabna stvar.
Storitev Samsung Pay potrošnikom omogoča varne transakcije mobilnih plačevanj na skoraj vseh trgovskih lokacijah. Samsung je to dosegel z združevanjem tehnologije NFC (Near Field Communication) in MST (Magnetic Secure Transmission).
Samsung je za storitev Samsung Pay pridobil certifikata plačilnih mrež MasterCard in Visa. Poleg tega pa sodelujejo tudi z bankami in drugimi globalnimi partnerji kot so American Express, Banko Amerike, Citi, JP Morgan Chase in U.S. Bank.
Kot so zapisali pri Samsungu:
»ima Samsung Pay veliko možnosti, da postane del 30 milijonov trgovinskih lokacij po vsem svetu in tako postane edina rešitev za mobilna plačila, ki je globalno razširjena. Samsung to zmogljivost zagotavlja z razporeditvijo revolucionarne tehnologije, imenovane magnetno varno prenašanje (MST). Potrošniki Samsung Pay lahko uporabijo v trgovinah, ne glede na to, ali terminali podpirajo brezstično tehnologijo (NFC) ali imajo plačilne terminale.
Dodatno, tehnologija MST storitvi Samsung Pay, s sodelovanjem s številnimi partnerji, kot sta Synchrony Financial in First Data Corporation, zagotavlja podporo zasebnim plačilnim karticam trgovcev (PLCC).«
Storitev Samsung Pay, ki na napravi uporabnika ne shranjuje informacij o osebnem računu varnost zagotavlja tudi s prstnim odtisom in tokenizacijo (v izogib prevari ali goljufiji se namesto občutljive kartice s podatki uporabljajo unikatni, zavarovani tokeni oz. žetoni). Predvsem pa je enostavna uporaba, ki je kompatibilna z več ali manj vsemi POS terminali, tudi tistimi, ki uporabljajo zgolj magnetni slip, ki ga v Sloveniji in po svetu nadomešča NFC. V Evropi imajo pravzaprav vse kreditne kartice tudi čip, temu so prilagojeni tudi POS terminali, a pri mobilnem plačevanju ta vmesna faza ni ravno koristna. Ker pa imajo vsi POS termina, ki podpirajo čip kartice, tudi podporo za magnetni slip, je Samsung Pay storitev na vseh teh napravah v osnovi podprta.