Nov Android telefon praviloma prinaša navdušenje, a takoj po nakupu sledi precej nastavljanja, odstranjevanja zaščitnih folij, brskanja po škatli in podobno. Torej prvih nekaj stvari, ki jih je dobro narediti, ko dobimo nov Android telefon.
1.Preveri vsebino škatle
Poleg telefona se v škatli skriva vsaj še USB kabel in polnilec, praviloma pa tudi slušalke. Pri tistih malo boljših telefonih so lahko dodani še dodatni silikonski čepki za slušalke. Če pa je za odpiranje vodila za SIM kartico potrebna kakšna »posebna« oprema je tudi ta dodana. Tukaj gre za kovinsko palčko, ki jo lahko nadomestimo tudi s sponko ali pa buciko.
2. Preveri telefon
Ko je telefon osvobojen vseh zaščitnih folij (na fotoaparatu se praviloma tudi skriva ena 🙂 ) ga je potrebno pregledati. Razlog za to je, da tudi, ko je telefon čisto nov obstaja možnost, da ima poškodbe.
3. Napolni baterijo
Baterija, ki je priložena (ali vgrajena) telefonu ni popolnoma napolnjena. Tisto večurno polnjenje baterije, kot se je to počelo včasih pri prvi uporabi že dolgo ni več potrebno. Vseeno pa je koristno, če si telefon takoj napolnimo, saj bomo baterijo precej hitro potrebovali.
4. Priklopi se na Wi-Fi
Ker bo po prvem priklopu telefona sledilo kar nekaj downloadanja je uporaba Wi-Fi povezave zelooo priporočljiva. To velja tudi v primerih, ko imate paket, ki vključuje kar nekaj GB prenosa podatkov, saj je lahko posodobitev operacijskega sistema velika tudi giga ali dva.
5. Vpiši se v Google račun
Googlov račun je pri Android napravah pravzaprav nuja, saj brez njega ne deluje večina funkcij. Predvsem pa ne deluje nobena od Googlovih storitev, kot je npr. Google Play Store.
6. Preveri, če so na voljo posodobitve
Android naprave so precej pogosto deležne posodobitev aplikacij, nekoliko manj pogosto pa operacijskega sistema. Ker se s posodobitvami praviloma krpajo varnostne luknje je zato zelo priporočljivo namestiti vse posodobitve, ki so na voljo. Ker imajo telefoni praviloma že prednameščene aplikacije bo teh posodobitev kar nekaj. Posodobitev se bo praviloma izvedla samodejno. Se pa to možnost lahko tudi ugasne.
7. Preveri nastavitve telefona
Android omogoča precejšnjo personalizacijo, kar pomeni, da je možno marsikaj nastaviti. Med tistimi osnovnimi nastavitvami so svetilnost, čas osvetlitve zaslona, čas odklenjenosti zaslona, zvok, način odklepanja zaslona … Seveda pa se v Nastavitvah skrivajo tudi bolj napredne, a te so več ali manj odvisne od proizvajalca telefona.
8. Vpiši se v vse ostale storitve
Google seveda ni edina storitev v katero se je potrebno vpisati. Uporabniki socialnih omrežij bodo kaj hitro uporabniško ime in geslo vpisali še v Facebook, Twitter in Instagram aplikacijo.