Film Srednješolci (Pored mene) je srbska drama, ki je svoj pohod začela na festivalu LIFF, z 26.11.2015 pa je prišla na redne sporede slovenskih kinematografov. Osrednja tematika filma je tudi sicer precej pereča tematika odtujenosti mladih kot posledice sodobne tehnologije. Film je na 62. Puljskem festivalu osvojil Zlato Areno za najboljši celovečerni film v mednarodnem programu, na 21. Sarajevskem festivalu pa je osvojil nagrado mladega občinstva.
Film režiserja Stevana Filipovića, ki se osredotoča na današnjo mladino in šolski sistem po digitalni revoluciji, se je na svoji dosedanji festivalski poti uspešno proslavil z zgodbo o profesorici zgodovine, ki razred dijakov prisilno zaklene v šolo. V zgolj eni noči, ki spremeni vse, so se mladostniki namreč primorani otresti vseh tehnoloških pomagal ter se iz oči v oči srečati tako sami s seboj kot tudi z ljudmi okoli sebe. Metafora srednje šole kot sodobne družbe, ki jo žal še vedno močno zaznamujejo nacionalizem, homofobija in stanovska diskriminacija.
Pri ustvarjanju filma so bili fokus režiserja učitelji, ki v izobraževalnem sistemu še niso izgubili volje in navdušenja, saj ga je zanimalo, kako se oni znajdejo v obdobju po digitalni revoluciji. Tako se je rodil lik profesorice Olje. Ideja o zaplembi mobilnih telefonov in ukinitvi interneta (četudi le za eno noč!) pa je nedvomno padla na pamet že vsakemu, ki je kadarkoli delal v šolstvu. Kot inspiracija za film pa mu je služila tudi kultna uspešnica iz 80. let prejšnjega stoletja – Sobotni klub (Breakfast Club, 1985).