Netflix je najverjetneje največji SVoD ponudnik na svetu. Od 6.1.2016 je dostopen pravzaprav posod po svetu, saj je takrat vstopil na 130 dodatnih teritorijev, od 25.4.2017 pa je posredno na voljo tudi na Kitajskem. A to je le dostopnost, pri lokalizaciji pa še precej šepajo.
Z majem Netflix polno lokaliziran v Romuniji
Po tem, ko je Netflix septembra lani storitev lokaliziral na Poljskem in v Turčiji so z majem polno lokalizacijo, ki vključuje tako uporabniški vmesnik in podnapise kot tudi podporo uporabnikom v Romuniji. Netflix tako v sklopu uporabniškega vmesnika sedaj podpira 20 jezikov: arabščina, kitajščina, danščina, nizozemščina, angleščina, finščina, francoščina, nemščina, italijanščina, japonščina, korejščina, norveščina, poljščina, portugalščina, španščina, švedščina, tajščina, turščina in po novem romunščina.
Kaj pa Netflix v slovenščini?
Na to bomo najverjetneje čakali še lep čas, pa čeprav bi vmesnik lahko precej hitro prevedli. Izvršni direktor Netflixa, Reed Hastings je glede lokalizacije januarja povedal, da bo ta konstanten proces s katerim bo Netflix zavzemal močnejšo vlogo na trgu. Če bodo s takšno hitrostjo nadaljevali in ker je pri tem velikost trga eden ključnih dejavnikov, bomo v Sloveniji na to čakali še precej let. Seveda, če se ne bo zgodilo kaj podobnega kot je bilo hkratno lansiranje januarja lani. Do takrat pa lahko uporabniki do lokalizirane vsebine dostopajo na VOYO ali Pickbox, ki imata sicer mnogo manjšo video knjižnico, a imajo filmi in serije podnapise, VOYO pa ima celo precej slovenske produkcije.