Izimobil je s 1.1.2018 prevzel Telekom Slovenije. No, če smo čisto natančni so prevzeli le uporabnike storitev Izimobil ter samo blagovno znamko izimobil, ne pa same družbe.
Takole so najavili novico o prehodu uporabnikov: »Podjetje IZI mobil, d.d., se je zaradi razmer na trgu telekomunikacij in na podlagi ocene, da se bo konkurenčni boj na trgu v prihodnje še zaostroval, odločilo, da bo kot virtualni operater prenehalo z dejavnostjo nudenja predplačniških mobilnih storitev. Mobilne storitve, ki jih IZI mobil, d.d., svojim uporabnikom zagotavlja v omrežju Telekoma Slovenije, bo podjetje prenehalo zagotavljati 31. 12. 2017, s 1. 1. 2018 pa bodo uporabniki prešli k Telekomu Slovenije, tako da jim bodo tudi v prihodnje mobilne storitve nemoteno na voljo v istem mobilnem omrežju kot doslej.«
Kaj se bo torej spremenilo za Izimobil uporabnike?
Kot so sporočili iz Telekoma Slovenije se vsaj zaenkrat za uporabnike Izimobila ne spreminja nič. Uporabniki ohranjajo tako SIM kartico kot dobroimetje na predplačniških računih. Ponudbo dvojnih minut pa bodo ohranili do 31.3.2018. Pri tem pa ne izključujejo možnosti podaljšanja akcije, a to bo precej odvisno od tega kakšno strategijo bo Telekom ubral glede samega Izimobila. Gostovanje v tujih omrežjih (roaming) pa je mogoče v omrežjih tujih operaterjev, s katerimi ima Telekom Slovenije sklenjene pogodbe in kjer je omogočeno gostovanje uporabnikom IZI mobil.
Kaj bo Telekom Slovenije naredil z Izimobilom?
Scenarija sta vsaj dva. Po prvem bo Telekom Slovenije vsaj nekaj časa ohranil blagovno znamko Izimobil in jo uporabljal na podoben način kot A1 Slovenija uporablja BOB. Izimobil bi tako ohranil status nizkocenovnega ponudnika in tako privabljal cenovno občutljive uporabnike. S tem pa bi bil konkurenca BOB-u, HoT-u in drugim ponudnikom. Tako bi Telekom Slovenije imel dve predplačniški blagovni znamki Mobi in Izimobil. Druga možnost pa je, da Telekom blagovno znamko Izimobil popolnoma ukine, tako kot je storil z znamko Mobitel (od nje je ostalo le ime omrežja izpisano na zaslonih mobilnih naprav) in jo »združi« z znamko Mobi. A, če bo to storil na način, da bo hkrati ukinil »Izimobil ponudbo«, to več ali manj pomeni, da se lahko poslovi od večine uporabnikov, saj bodo ti zamenjali operaterja. Spreminjanje Mobi ponudbe pa bi bilo rahlo neumno, saj kljub temu, da se ta zdi cenovno popolnoma nezanimiva, ima kar lepo število rednih uporabnikov, ki so pripravljeni plačevati takšno ceno. Zato je precej bolj verjetna prva rešitev, a s korekcijo ponudbe. To pomeni, da se bodo dvojne količine ob takšni ceni najverjetneje poslovile.
[embeddoc url=”https://www.blog.uporabnastran.si/wp-content/uploads/2018/01/Cenik_Izi_mobil_02112017.pdf” download=”all”]