Fructal se lahko pohvali, da kot prvi v Sloveniji uvaja Tetra Pak embalažo rastlinskega izvora. Gre za embalažo, ki je proizvedena z uporabo plastike pridobljene iz sladkornega trsa, ki je reciklabilen in naraven material. Prav tako so tudi pokrovčki iz polimerov rastlinskega izvora. V novem ekološkem pakiranju prav zdaj na tržišče prihajata Fructal Natura Organic 100% sokova.
Fructal z embalažo rastlinskega izvora
Že letos poleti so pri Fructalu napovedali prehod na embalažo rastlinskega izvora t.i. plant-based embalažo, da bi bolj odgovorno ravnali do okolja in družbe. Že zdaj namreč polovico Fructalove embalaže predstavlja tetrapak (Tetra Pak) embalaža, ki jo je možno reciklirati, če je odločena v ustrezen zabojnik za ločevanje odpadkov t.j. zabojnik za embalažo. Z uvedbo embalaže narejene iz sladkornega trsa, pa gre Fructal še en korak naprej.
Prvi so na vrsti Fructal Natura Organic 100% sokovi
Fructal je kot prve izdelke s katerimi bo prešel na embalažo rastlinskega izvora izbral Fructal Natura Organic 100% sokove. Postopoma pa bodo v embalaži rastlinskega izvora vsi Fructalovi izdelki v Tetrapack pakiranjih Tetra Prisma Aseptic 1000 Square in Tetra Brik Aseptic Edge 200 ml. Litrska embalaža Tetra Prisma Aseptic je izdelana iz 84% materialov rastlinskega izvora, Tetra Brik Aseptic Edge pa iz 78%.
Da so se pri Fructalu odločili prav za Natura Organic linijo ni prav nič nenavadno, saj so ti sokovi pripravljeni iz bio ali organskih surovin. To pomeni, da je celotna veriga od nabave do proizvodnje poteka v skladu z bio standardi. Potrošniki pa tovrstne proizvode lahko prepoznajo po zelenem SI-EKO znaku.
V sklopu Natura Organic linije sta na voljo dva 100% sokova, in sicer bio sadni sok iz jabolk, granatnih jabolk, črnega ribeza in grozdja ter bio sadno-zelenjavni sok iz jabolk, breskev in korenčka z dodanim vitaminom C. Oba sokova sta brez dodanega sladkorja, saj vsebujeta le sladkor, ki je naravno prisoten v sadju in zelenjavi. Izdelka sta na voljo v litrskem in priročnem 200 ml pakiranju.
Tudi Tetra Pak embalažo rastlinskega izvora se odvrže v zabojnik za embalažo
Fructal z novo embalažo rastlinskega izvora zmanjšuje emisije CO2 za dodatnih 18%, embalaža pa je v celoti (100%) reciklabilna. Da bo embalaža lahko ustrezno zaključila svoj cikel (da bo reciklirana), pa jo je treba odvreči v zabojnik namenjen plastični embalaži. Torej, kljub temu da gre za embalažo rastlinskega izvora, jo je treba odvreči v zabojnik za plastično embalažo.