Prva slovenska NFT konferenca ENEFTI, ki se je v začetku junija 2022 odvila v Kristalni palači v Ljubljani v organizaciji digitalne agencije April 8, je privabila več kot 200 udeležencev v živo. Nekaj pa si je konferenco o tehnologiji nezamenljivih žetonov ogledalo tudi prek spleta.
Serija predavanj in art panelov o tehnologiji nezamenljivih žetonov
Organizatorji so dogodek pripravili pod sloganom »Resni NFT pogovori, divje napovedi in zabava!« in slušateljem ponudili številne zanimive govorce. Svoje znanje so tako delili eni prvih uporabnikov NFT-jev na Balkanu. Vitomir Jevremović (Solsea, All.art protocol) je spregovoril o NFT-jih onkraj zbirk. Klemen Selakovič (Fractional.Art, Aidea podcast) je delil znanje in izkušnje s frakcionalizacijo. Jure Zih (Clout.art, Sway Social) pa je pojasnil, kako izkoristiti moč NFT-jev.
Pripravili so tudi okroglo mizo. V nje je Urša Mivšek Sitar, direktorica marketinške agencije April 8 z gosti razpravljala o možnostih uporabe NFT rešitev v marketingu. Kot gostje pa so se ji pridružili: Aleksander Valentin (Turistično združenje Portorož), Jožko Križan (Smučarska zveza Slovenije), Aleš Pevec (Tehnološki park Ljubljana) in Marko Cafnik (Multiversum).
Urša Mivšek Sitar je povedala, da tehnologija NFT stopa iz svoje sfere na druga področja naših življenj in poslovanj. Hkrati pa dodala:
Očitno so NFT-ji res vroča tema, saj se je konference udeležilo veliko različnih ljudi iz vrst NFT navdušencev, digitalnih artistov in tistih, ki delujejo v svetu marketinga.
V sklopu art panela pa so svoje izkušnje in znanje delili
Katja Škorjanc (artistka pri Katie Shock, pionirka NFT umetnosti), Martin Petrič (NFT art kritik, asistent na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, prva NFT art razstava v Sloveniji) in Miha Artnak (oblikovalec in kreativni direktor, avtor projekta Flat Fiat). Pa tudi Mina Špiler (avtorica in producentka gledaliških, medijskih in oglaševalskih projektov, pevka skupine Laibach, SWARM protokol) in Jernej Sirk (predstavnik 4ART in Crypto Performer – povezovanje fizične umetnosti z NFT z biometričnim skeniranjem).
Foto: Anja Grabar