Marsikdo si postavlja vprašanje, kdaj je tisti pravi trenutek, da začnemo skrbeti za zdravje srca. Je to pri 20-ih, 40-ih, 60-ih? Odgovor na to vprašanje je zdaj podala zdravstvena raziskava Huawei. Vedno več bolnikov s srčno-žilnimi obolenji je mlajših. Prav tako je moč zaznati trend povišanja števila bolnikov s povišanim krvnim tlakom v starostni skupini od 18 do 35 let. Raziskava je še razkrila, da se skoraj polovica Evropejcev tega problema sploh ne zaveda.
Pri kateri starosti bi morali začeti skrbeti za zdravje srca?
Huawei Health Survay raziskava, ki je bila narejena s strani Pollster Research Institute po metodologiji CAWI na reprezentativnem vzorcu oseb starih od 18 do 65 let, je pokazala, da le polovica vprašanih meni, da moramo za srce začeti skrbeti že zgodaj. Dejansko pa je tako, da moramo čimprej začeti skrbeti, da srce deluje z ustreznim srčnim utripom in arterijskim tlakom. Tako namreč preprečimo neželene spremembe v srčno-žilnem sistemu.
Ko smo stari med 20 in 30 let smo zelo aktivni, se učimo in nato vstopamo na trg dela, si praviloma ne vzamemo časa za ukvarjanje s svojim zdravjem. Skoraj 37% vprašanih je celo prepričanih, da se je treba z zdravjem srca potrebno ukvarjati šele po 40. letu starosti. Predvsem je zaskrbljujoč podatek pri moških. Skoraj polovica jih namreč meni, da je za srce treba začeti skrbeti po 40. letu ali celo kasneje.
Za srce je treba začeti skrbeti čimprej
Kardiolog Krzysztof J. Filipiak svetuje, da za srce začnemo skrbeti čim prej. Ko je mogoče, je priporočljivo spremljanje osnovnih funkcij, kot so srčni utrip, arterijski tlak in elektrokardiogram (EKG). Srčni utrip se skozi dan spreminja in je odvisen tudi od telesne dejavnosti, a v stanju mirovanja pri zdravi osebi ne sme preseči 90 utripov na minuto. Pri bolnikih s povišanim krvnim tlakom pa 80 utripov na minuto.
Pametna ura priskoči na pomoč pri rednih meritvah
Pametne sodobne naprave s funkcijo spremljanja srčnega utripa in snemanja elektrokardiograma uporabnika samodejno opozorijo, če zaznajo kakršnekoli nepravilnosti. Od laikov se seveda ne pričakuje, da bi razumeli EKG krivuljo, zato pametne ure po zaključku snemanja same prikažejo znak »sinusni ritem«. Zato je priporočljivo pogosto zagnati snemanje EKG, saj tovrstni presejalni testi zaznajo atrijsko fibrilacijo. To je pogosto nediagnosticirana zdravstvena težava, ki je ne občutimo, vendar je zelo nevarna.
Zato vzemite »srce v svoje roke« s pomočjo pametne ure Huawei Watch GT 3 Pro in naredite nekaj dobrega za svoje zdravje ter dobro počutje ne glede na starost.
Watch GT 3 Pro je namreč prva pametna Huawei ura s certifikatom CE za področje Evropa za snemanje EKG. Prav tako se lahko pohvali z visoko zmogljivim senzorskim modulom, ki je sposoben enakomernih meritev in analize v realnem času. Ponuja tudi opozorili za sinusni ritem in atrijsko fibrilacijo. Rezultati analize EKG so na zaslonu ure prikazani pravočasno in na intuitiven način, da so jasno vidni in razumljivi.
Huawei Watch GT 3 Pro še posebej navdušuje z dizajnom in estetiko, saj spomina na tiste tradicionalne izdelke urarske industrije. Avtonomija baterije zagotavlja 14 dni delovanja zmogljive strojne in programske opreme, ki jo premeru ta pametna ura. Omogoča številne funkcije upravljanja zdravja in programe beleženja gibanja, programi vadbe pa so prilagojeni zmogljivostim posameznika. To uporabnika hkrati motivira, da bolje skrbi za zdravje in dobro počutje.
Nosljive naprave se v vedno večji meri uporabljajo tudi kot modni dodatek, ki izraža osebni slog. A pametna ura Huawei Watch 3 Pro poleg prijetnega videza nudi celovit nabor tipal, med drugim tudi snemanje elektrokardiograma, spremljanje srčnega utripa ter merjenje nasičenosti kisika v krvi.
Univerzalna povezljivost ur Huawei
Huawei zagotavlja preprosto povezljivost pametnih ur serije Watch GT 3 z vsakim pametnim telefonom. Tako ni pomembno, če na telefonu teče Android ali iOS. Pri telefonih Huawei, kot so pred kratkim predstavljeni Huawei Mate 50 Pro, Huawei nova 10 Pro in Huawei nova 10, pa je aplikacija Zdravje že prednameščena.