Otroci po vsej Sloveniji so se združili v zbiranju zamaškov za društvo Vesele nogice, pri čemer so izkazali svojo solidarnost do drugih in skupaj polnili Zamaškonjame. Zbirali so plastične pokrovčke, ki so jih nato prejeli člani društva Vesele nogice. Ta nudijo pomoč osebam z motnjami v razvoju.
Mateja Obrez, ravnateljica zmagovalnega vrtca Zarja, je izrazila veliko zadovoljstvo nad priložnostjo sodelovanja v projektu. V njihovem vrtcu namrečskozi celotno šolsko leto posvečajo pomeni solidarnosti in dobrodelnosti. Poudarja, da se v današnjem materialistično usmerjenem svetu tudi v vrtcu soočajo s to težavo, ki otrokom v predšolskem obdobju ne pomaga pri odraščanju v odgovorne osebe. Zato meni, da je njihova družbena dolžnost vključevati vsebine povezane z okoljskimi vprašanji, saj bodo prav te generacije oblikovale skupno prihodnost.
Projektu se je kot partner pridružilo tudi podjetje Jolly – Aero s sedežem v Celji in s tem podprlo društvo Vesele Nogice. Društvo so ustanovili starši otrok s cerebralno paralizo ali drugimi razvojnimi zaostanki, saj niso bili zadovoljni s strokovno pomočjo, ki so je prejemali v javnem zdravstvu. Zbrana sredstva, pridobljena z zbiranjem zamaškov pa omogočajo financiranje programov pomoči družinam otrok, mladostnikov in odraslih oseb s posebnimi potrebami.
Letos je sodelovalo več kot 400 mentorjev iz šol in vrtcev, zmagovalec pa je zbral 300 kg zamaškov
Lani se je projektu pridružilo več kot 180 mentorjev iz 140 šol in vrtcev. Letos je ta številka narastla na 400 mentorjev iz šol in vrtcev, prejeli pa so fotografije 300 Zamaškonjamov. Skupn je v projektu sodelovalo okoli 8 tisoč otrok. Lani je OŠ Žiri zbrala 400 kg zamaškov, letos pa je zmagal vrtec Zarja Celje, ki je zbral 300 kg zamaškov. Skupaj so zbrali za več kot 10 ton plastike. Najboljši zbiratelji pa so bili:
- 1. mesto in 300 kg pokrovčkov je zbral VRTEC ZARJA CELJE
- 2. mesto in 290 kg pokrovčkov je zbral VRTEC APAČE – STOGOVCI
- 3. mesto in 252 kg pokrovčkov je zbrala OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
- 4. mesto in 219 kg pokrovčkov je zbral VRTEC PRI OŠ FARA
- 5. mesto in 214 kg pokrovčkov je zbrala OŠ MUTA
Nejc Slokan, vodja marketinga in komunikacij v podjetju Jolly, izpostavlja, da so v Jollyju zavezani k trajnostnemu pristopu v proizvodnji, aktivnostih in poslovanju, tako v korist družbe kot narave. Podjetje Jolly že od leta 2003 uporablja samo certificiran les FSC 100%. Ta zagotavlja skladnost z vsemi standardi odgovornega gospodarjenja z gozdovi, vključno z zaščito delavskih pravic in ohranjanjem naravnega okolja. S tem zagotavljajo potrošnikom, da njihov nakup ne prispeva k uničevanju zaščitenih gozdov ali krčenju gozdov. Poleg tega pri Jollyju izločajo škodljive kemikalije iz barvic. Trajnostno ravnanje pa seže tudi do ravnanja z odpadnim lesom, ki nastane pri proizvodnji barvic. Ta les uporabijo za ogrevanje. Barvice, ki ne izpolnjujejo njihovih visokih standardov, ne zavržejo, temveč jih podarijo otrokom iz socialno šibkejših okolij, s čimer širijo veselje do risanja po celem svetu.
Tina Naraglav, vodja marketinga in odnosov z javnostmi v trgovskem podjetju Acron, ki je ustvarilo trajnostno-dobrodelni projekt, pa poudarja, da tudi v podjetju stremijo k vključevanju trajnostnih blagovnih znamk v svoj asortiman izdelkov. Te blagovne znamke se odlikujejo po zeleni proizvodnji, izdelane so iz recikliranih materialov ter imajo tudi 30-letno garancijo.