Minuli vikend je dolina pod Poncami postala prizorišče izjemnega srečanja ljubiteljev športa, ki so združili moči v duhu solidarnosti in pomoči. Z inovativno nadgradnjo platforme Mastercard SharePlanica so lahko dogodek obiskali tudi tisti, ki bi sicer težko prišli. Prek platforme je bil organiziran prevoz za 735 potnikov, od tega kar 245 oseb z različnimi invalidnostmi in njihovimi spremljevalci. V primerjavi z lanskim letom, ko je bilo oseb z invalidnostmi zgolj 50, je to občutno povečanje.
Mastercard SharePlanica je Planico odprla za vse
Ob zaključku svetovnega pokala FIS v smučarskih skokih v Planici je za najboljše skakalce navijalo 245 oseb z invalidnostmi skupaj z njihovimi spremljevalci. V primerjavi z lanskim letom je to 390% povečanje prisotnosti oseb z invalidnostjo na enem največjih športnih dogodkov v Sloveniji. Vsi, ki so ponudili prevoz, so s tem dejanjem dokazali, da je z združevanjem moči mogoče ustvarjati pozitivne spremembe in biti navdih drugim.
Aleš Petejan, direktor marketinga Mastercard Slovenija je ob zaključku letošnjega projekta navdušen povedal:
V družbi Mastercard smo izjemno ponosni, da smo združili spoštovanje, strpnost in sodelovanje, ki se še posebej kažeta v športu, in jih uspešno prenesli v delovanje letošnje različice platforme SharePlanica. Dokazali smo, da kot podjetje in družba delujemo v smeri inkluzivnosti, cenimo ključne vrednote medsebojne pomoči in gradimo na nepozabnih doživetjih, ki so del vsakega od nas. Z zavzetostjo celotne ekipe in trdim delom smo ponovno storili velik korak naprej k bolj vključujoči družbi, ki ne bila mogoča brez srčnih posameznikov, kot sta Dominik Lozar in Igor Mikić, ter številnih, ki so se pridružili Mastercard iniciativi.
Deljenje prevoza pa prispeva tudi k zmanjšanju ogljičnega odtisa
Lani je družba Mastercard preko platforme SharePlanica pomembno prispevala k zmanjšanju števila avtomobilov, ki so se odpravili v Planico. S tem je bilo prihranjenih kar 12 ton ogljikovega dioksida. Letos so s posodobljeno različico platforme SharePlanica še nadgradili svoj pristop k trajnostnemu razvoju in družbeni odgovornosti. Platforma je namreč omogočila povezovanje oseb z različnimi oblikami invalidnosti s prostovoljci, ki so bili pripravljeni zagotoviti prevoz do Planice, Tako so udeležencem omogočili, da so lahko v živo izkusili edinstveno vzdušje največjega slovenskega športnega dogodka.