V primerjavi s predhodnimi modeli je Samsung Galaxy S25+ še bolj dovršen, saj na eleganten način združuje vrhunsko strojno opremo, prefinjeno oblikovanje in zmogljive funkcije. A hkrati so razlike med prejšnjo generacijo res zelo majhne. Poleg nekoliko spremenjene oblike, nekaj gramov manj, novega procesorja, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, je telefon praktično identičen S24+. Še ena sprememba se dotika brezžičnega polnjenja, ki je zdaj Qi2 Ready. Je pa Samsung poseben poudarek namenil programski opremi. One UI 7, ki prihaja z Android 15, prinaša kar nekaj zanimivih novosti.
Samsung Galaxy S25+, prepoznavna eleganca z majhnimi oblikovnimi spremembami
Samsung Galaxy S25+ ohranja klasično eleganco linije Galaxy, obenem pa uvaja nekaj manjših, a pomembnih izboljšav. Naprava je izdelana iz trpežnega Armor Aluminija 2, kar zagotavlja dodatno odpornost na praske in padce, sprednja in zadnja stran pa sta zaščiteni z najnovejšim Gorilla Glass Victus 2 steklom. Telefon odlikujejo čiste linije, minimalni okvirji in estetsko dovršen videz z minimalistični tremi kamerami na zadnji strani. Te so umeščene povsem levo in rahlo izbočene. A zaradi postavitve na skrajni rob, se telefon na ravni površni rahlo giblje. To težavo sicer odpravimo, če uporabimo ovitek.
Majčkeno lažji in tanjši
S svojimi dimenzijami 158,4 × 75,8 × 7,3 mm in težo 190 gramov je S25+ nekoliko lažji in tanjši od predhodnika. Telefon nudi dobro ergonomijo in udobje tudi pri dolgotrajni uporabi. Samsung že tradicionalno ponuja certifikat IP68, kar pomeni, da Galaxy S25+ zdrži do 30 minut na globini do 1.5 metra. Na testu je bila mornarsko modra barva, sicer pa so na voljo še ledeno modra, srebrna in mentol zelena.
Zaslon, ki sodi v sam vrh
Zaslon Galaxy S25+ je eden njegovih najmočnejših adutov. 6.7 inčni Dynamic Amoled 2X zaslon z ločljivostjo 1440 × 3120 pik tako nudi 513 pik na palec, kar zagotavlja zelo dobro ostrino slike. S podporo za HDR10+ in najvišjo vrhno svetilnostjo 2600 nitov zagotavlja izvrstno vidljivost tudi ob močni dnevni svetlobi. To je sicer enako kot lani, a hkrati isto kot pri najnaprednejšem Ultra modelu. Visoka frekvenca osveževanja 120Hz zagotavlja izjemno gladko izkušnjo, kar je še posebej koristno za igranje iger ali gledanje videa. Pod zaslonom je vgrajen ultrazvočni čitalec prstnih odtisov, ki deluje hitro in zanesljivo.
Zmogljivost na steroidih
Samsung Galaxy S25+ poganja najnovejši 3nm procesor Qualcomm Snapdragon 8 Elite, ki velja za enega najzmogljivejših mobilnih procesorjev, kar ga trenutno ponuja trg. Pravzaprav pa gre za Snapdragon 8 Elite for Galaxy, ki ima dve jedri z še višjim taktom, pa tudi grafični procesor Adreno GPU ima višji takt kot običajni 8 Elite. Na voljo je 12 GB RAM-a, kar še dodatno prispeva k temu, da naprava brez težav upravlja z več hkratnimi nalogami in hitro preklaplja med njimi. Na testu je bila različica z 256GB spomina, na voljo pa je tudi različica s 512GB spomina.
Medtem ko je lani S24 Ultra že imela podporo za Wi-Fi 7, je to Samsung v osnovnejša modela vgradil šele s serijo S25. To pomeni, da Samsung Galaxy S25+ podpira Wi-Fi 7 s 6GHz frekvenčnim pasom, Bluetooth 5.4 in 5G mobilno omrežje.
One UI 7 prinaša več kot le vizualne popravke
Samsung je s serijo Galaxy S25 predstavil novo generacijo njihove preobleke, ki nosi oznako One UI 7 in teče na operacijskem sistemu Android 15. One UI 7 prinaša številne izboljšave glede intuitivnosti, varnosti in prilagodljivosti. Kot je pri One UI že v navadi, ponuja visoko stopnjo personalizacije. Izboljšan je tudi način upravljanja aplikacij, ki omogoča bolj intuitivno navigacijo in hitrejši dostop do pogosto uporabljanih funkcij. Hiter pogled pokaže, da One UI 7 sicer vizualno ostaja precej podoben One UI 6, a razlike so. Npr. ločili so območje za obvestila od hitrih nastavitev pri obvestilni vrstici. Do obvestil pridemo, če s prstom potegnemo navzdol levo od selfi fotoaparata, do hitrih nastavitev pa, če potegnemo dedno od fotoaparata. Na srečo pa Samsung omogoča, da lahko uporabnik po želji obdrži enotni pogled.
Google Gemini in Samsungove AI inovacije
Ena izmed najpomembnejših novosti je poglobljena integracija AI pomočnika Google Gemini. Funkcija AI Agents omogoča še bolj kompleksne naloge – uporabnik lahko telefonu ukaže, naj poišče določeno informacijo na spletu, shrani podatke v Notes, ustvari koledarski dogodek ali celo pošlje sporočilo zbrane vsebine prijatelju, vse z enim samim glasovnim ukazom. Samsung je vključil tudi prilagojene AI funkcije, kot sta Now Brief in Now Bar. Now Brief vsako jutro uporabniku predstavi kratek pregled dnevnih obveznosti, spalnih vzorcev, novosti najljubših podkastov ali glasbenih izvajalcev, prav tako se ponovno pojavi ob poldnevu in zvečer. Now Bar pa je interaktivna vrstica na zaklenjenem zaslonu, ki nudi kontekstualne informacije, kot so predlogi odhodov na sestanke, trenutna glasba ali športni rezultati v živo.
Sedemletna programska podpora kot zaveza dolgoročnosti
Prav tako je pomembna Samsungova obljuba dolgoročne podpore programske opreme, saj zagotavljajo kar 7 let sistemskih posodobitev. S tem se Galaxy S25+ uvršča med telefone, ki nudijo najdaljšo programsko podporo na trgu.
Avtonomija se izboljšuje, hitrost polnjenja pa ostaja ista
V Samsung Galaxy S25+ je vgrajena 4.900 mAh baterija, ki omogoča 45W žično polnjenje, kar je pravzaprav enako kot pri prejšnji generaciji. A izboljšave, ki jih prinaša S25+ so prinesle tudi izboljšanje avtonomije delovanje. To je skoraj zagotovo v največji meri zasluga procesorja. Brez težav telefon zdrži cel dan zelo napredne uporabe. Kar pa je še bolje, pa je, da zdrži dva dneva zmerne uporabe. Čeprav je avtonomija boljša kot pri lanskoletnem modelu, pa je hitrost polnjenja identična. Za polnjenje baterije od 0% do 100% potrebujemo 1 uro. V pol ure telefon S25+ napolnimo na več kot 70%, 15 minut polnjenja pa baterijo napolni na okoli 40%. Samsung je pri hitrostih polnjenja zelo, zelo konservativen in ne ponuja polnjenja z močjo 80W ali celo 100W kot nekateri drugi proizvajalci. Predvsem kitajski. To je področje na katerem ima Samsung še precej prostora za izboljšave.
Kot omenjeno na začetku, je Samsung Galaxy S25+ zdaj Qi2 Ready. Tako kot prejšnja generacija podpira 15W brezžično polnjenje, a podpira polnjenje z brezžičnimi magnetnimi dodatki. A tukaj nastopi Ready. Sam telefon nima magnetnega obroča, zato je za uporabo tega potrebna uporaba ovitka, ki to ima.
Napredni trojni fotoaparat z izboljšano aplikacijo
Telefon Samsung Galaxy S25+ je na zadnji strani opremljen s tremi fotoaparati. Glavni je 50MP z optično stabilizaciji, dual pixel PDAF, 1.0µm veliko piko in f/1.8 zaslonko. Širokokotni je 12MP in žal tradicionalno ostaja s fiksnim fokusom. Na voljo ima f/2.2 zaslonko. Telefoto s 3x optičnim zoomom pa je 10MP s samodejnim ostrenjem in optično stabilizacijo. Vsi trije lahko video snemajo v 4K s 60 slikami na sekundo. Glavni fotoaparat pa tudi v 8K s 30 slikami na sekundo. Še preden pridemo do kakovosti fotografij, se ustavimo pri aplikaciji Fotoaparat, ki jo je Samsung z One UI 7 nekoliko spremenil. Izbor načina (portret, fotografija, video, več) je zdaj pod sprožilcem. Klik na Več po novem ne zakrije (zemegli) zaslona. Izboljšav pa je bil deležen tudi Pro način.
Zdaj pa k fotografiji. Čeprav se osnovna strojna oprema kamer ni spremenila v primerjavi s predhodnjo generacijo, so programske izboljšave in nadgradnja AI algoritmov prinesle opazne izboljšave v kakovosti fotografij in videoposnetkov. Glavni fotoaparat naredi fotografij z izjemno visoko stopnjo podrobnosti, živimi in natančnimi barvami ter zelo dobrim dinamičnim razponom. Samsungov sistem samodejnega prilagajanja nastavitev na osnovi umetne inteligence (Scene Optimizer) učinkovito prepozna motive in sceno ter optimizira parametre, kot so kontrast, ekspozicija in nasičenost barv. Rezultati so odlični tako v dnevni svetlobi kot tudi v zahtevnih pogojih, kjer bi sicer pričakovali izgubo podrobnosti. Pri ultraširokem fotoaparatu smo žal omejeni na fiksni fokus, a fotografije so vseeno odlične in z minimalno popačenostjo ob robovih. Tudi v slabših svetlobnih pogojih se dobro obnese. Telefoto ima kot rečeno na voljo 3x optični zoom, ki zagotavlja jasne slike. V situacijah s slabšo osvetlitvijo pa kamera presenetljivo dobro ohranja kakovost fotografij, saj AI pomaga pri zmanjševanju šuma ter izboljšanju kontrasta in ostrine.
Za zaključek Samsung Galaxy S25+
Samsung Galaxy S25+ predstavlja popolno sintezo najnovejše tehnologije, naprednih funkcij in premišljenega oblikovanja. Njegov izjemen zaslon zagotavlja vrhunsko uporabniško izkušnjo, ne glede na to, ali uporabnik telefon uporablja za delo, zabavo ali ustvarjanje vsebin. Napredni fotografski sistem omogoča zajemanje zelo dobrih fotografij in videoposnetkov, kar bo zadovoljilo veliko večino uporabnikov. Za tiste ostale pa seveda ostaja model Ultra. Zelo dobrodošla je podaljšana avtonomija delovanja, ki jo v primerjavi s prejšnjo generacijo nudi Galaxy S25+. Tekoče delovanje One UI 7 in 7 let podpore sta vsekakor plus. Če bi iskali tiste negativne lastnosti bi jih lahko našli v počasnem polnjenju baterije in fiksnemu fokusu pri ultraširokem fotoaparatu. A kljub temu, da bi Samsungu lahko očitali, da v novo generacijo vključi premalo inovacij, Galaxy S25+ ostaja ena izmed najbolj celotno zaokroženih in zanesljivih izbir mobilnega telefona na trgu.