Blagovno znamko Royal Robbins sta leta 1968 ustanovila mlada plezalca Liz in Royal Robbins. Strastna popotnika sta začetnika tehnike plezanja clean climbing. Gre za stil plezanja pri katerem je vodilo, da se skal med plezanjem ne poškoduje. Filozofijo, da v naravi ne smemo puščati sledov, sta nato prenesla na proizvodnjo oblačil. Poleg dejstva, da se hitro sušijo, so odporna na veter, vpijajo vonj, ščitijo pred soncem in insekti, so hkrati tudi trajnostno naravnana.
Reciklirana plastika in lupine ostrig
Tako npr. z reciklažo plastenk in lupin ostrig izdelujejo posebno morsko volno Seawool. Na tak način zmanjšujejo količino odpadkov na kopnem in v morju. V kombinaciji z merino volno iz nje izdelujejo puloverje linije Westlands. Te odlikuje mehkoba, zračnost, regulacija temperature, odpornost na vonjave in antistatičnost.
Uporabljajo trajnostne materiale kot so konoplja, organski bombaž, recikliran poliester Tencelu in modal. Hkrati pa tkanino barvajo že na ravni vlakna. Tako znatno zmanjšajo porabo vode v samem procesu barvanja. K trajnostni seveda prispeva tudi trajnostni dizajn. Jakna Billy Goat je primer kosa kolekcije, ki se od leta 1975 ni bistveno spremenil. Spremembe so predvsem pri izboljšavi materiala.
Predelana kavna usedlina in jabolčni olupki
Zelo zanimiva trajnostna poteza je tudi predelava kavnih usedlin ter uporaba jabolčnih olupkov. Royal Robbins tako kavno usedlino odkupuje od tajvanskega Starbucksa. To nato uporabi v procesu izdelave S.cafe vlaken skupaj z recikliranim poliestrom uporabijo za izdelavo tkanine. Ta je odporna na neprijeten vonj, učinkovito odvaja vlago in se hitro suši. Predelani jabolčni olupki pa služijo kot našitki na oblačilih v obliki logotipov. Posledično je večina njihovih oblačil povsem primerna tudi za vegane. Pomembno pri vsem skupaj pa je tudi krajšanje transportnih poti. Ker se proizvodnja nahaja na Tajvanu, surovine za izdelavo oblačil kupujejo od tam. Prav tako od tam izhajajo plastenke, kavna usedlina, lupine ostrig in jabolčni olupki.