Jasno je, da je najšibkejša točka telefonov s prepogljivim zaslonom prav del kjer se telefon prepogiba. To predvsem obsega tečaje, a tudi sam zaslon. Honor je zato pri njihovem zadnjem prepogljivem telefonu Magic V2, ki ga kmalu dobimo tudi v Sloveniji, precej pozornosti posvetil prav vzdržljivosti.
Honor Magic V2 zdrži več kot 400.000 prepogibov zaslona
Inovativna tehnologija tečajev, ki jo je Honor vgradil v Magic V2, omogoča izdelavo tankega telefona. A prav zato je tukaj pomembna tudi vzdržljivost. Testi, ki so jih izvedli, potrjujejo, da Honor Magic V2 prenese več kot 400.000 prepogibov zaslona. To v praksi pomeni, da bi lahko 10 let 100x na dan odprli in zaprli telefon. Tankost pa v veliko primerih pomeni tudi majhno kapaciteto baterije, a tukaj ni tako. Honor je v telefon vgradil silicijevo-ogljikovo baterijo s skupno kapaciteto 5.000 mAh.
Honor Ultra-thin Bionic VC hladilni sistem
Baterija je razdeljena na dve ločeni enoti, saj je tako v največji meri izkoriščen prostor v notranjosti telefona. Pri vzdržljivosti baterije pa je izjemnega pomena tudi odvajanje toplote. Honor Ultra-thin Bionic VC hladilni sistem uporablja večplastni pristop in različne napredne materiale. Med njimi so ultra-tanka parna komora (VC), ultra-visoko toplotno prevodni grafit, toplotno prevodni gel, bakrena folija in AL srednji okvir z visoko toplotno prevodnostjo. Bionic VC meri 0.22 mm3, celoten hladilni sistem pa ima hladilno površino 29 tisoč kvadratnih metrov, kar je 12,5% več v primerjavi s prejšnjo generacijo tega telefona t.j. Honor Magic Vs.
Honor Magic V2 se lahko pohvali tudi z ultra tanko anteno, ki je debela le 3 mm. V primerjavi s telefonom Honor Magic V ima 10% večjo antensko površino. Kljub vsem tem novostim se Magic V2 lahko pohvali z debelino 9.9 mm in težo 231g pri različici z veganskim usnjem in 237g pri različici s steklom na zadnji strani.