Honor je na sejmu MWC Šanghaj 2024 predstavila dve inovativni funkciji, ki izkoriščata moč umetne inteligence za izboljšanje zdravja uporabnikov in povečanje varnosti. Novi funkciji, AI Defocus Eye Protection in AI Deepfake Detection, sta zasnovani za zaščito oči pred kratkovidnostjo in preprečevanje digitalnih prevar.
Transformacija zaščite oči: Od preventive do olajšanja
S porastom primerov kratkovidnosti zaradi dolgotrajne uporabe zaslonov, je Honor za reševanje te težave predstavil tehnologijo AI Defocus Eye Protection. Ta tehnologija uporablja umetno inteligenco za simulacijo razostritvenih očal na zaslonu pametne naprave, kar pomaga pri ohranjanju zdravega vida. Dokazano je, da ta metoda zmanjšuje prehodno kratkovidnost v povprečju za 13 stopinj po samo 25 minutah uporabe. Pri nekaterih uporabnikih pa celo do 75 stopinj.
George Zhao, izvršni direktor družbe Honor je povedal:
Umetna inteligenca revolucionarno spreminja naša življenja in poganja industrijo pametnih telefonov, vendar se je večina industrije osredotočila na umetno inteligenco v oblaku, ki pa je le del sestavljanke. V podjetju Honor verjamemo, da ima umetna inteligenca na napravi potencial, da uporabnikom omogoči, da postanejo bolj sposobni pri vsem, kar počnejo.
Preprečevanje digitalnih prevar z AI Deepfake Detection
Problema digitalnih prevar se je Honor lotil s svojo novo AI Deepfake Detection funkcijo. Ta tehnologija analizira vsako sličico videoposnetka. Pri tem pa preverja očesni stik, osvetlitev, jasnost slike in predvajanje videoposnetka, da zazna napake, ki jih človeško oko ne more opaziti. Z uporabo obsežnega nabora podatkov o videoposnetkih in slikah, povezanih s spletnimi prevarami, lahko funkcija v treh sekundah prepozna sintetično ali spremenjeno vsebino. Hkrati pa uporabnika takoj opozori na morebitno tveganje.