Radenska akcije sajenja in pogozdovanja v Sloveniji izvaja že od leta 2020, a letošnja bo malo drugačna. Odločili so se, da bodo združili moči z Project O2 in za pogozdovanje uporabili drone ter semenske kroglice. Ta tehnološki pristop omogoča hitro in učinkovito pogozdovanje večjih in težje dostopnih površin, predvsem na območjih, ki so jih prizadeli požari na Krasu.
Srčno za jutri: Trajnostna pobuda Radenske za bolj zeleno prihodnost
Pobuda “Srčno za jutri”, ki jo vodi Radenska, je del širše trajnostne platforme, katere cilj je omogočiti obnovo gozdov na območjih, ki jih ogrožajo požari. Skozi kampanjo “Dobre stvari padajo z neba” želijo v Radenski ne le obnoviti gozdove, ampak tudi vključiti širšo javnost in podjetja v trajnostne projekte, ki bodo pripomogli k ohranjanju okolja. Tako si prizadevajo spodbuditi trajnostni razvoj in ekološko ozaveščenost med generacijami.
Kviz o biotski raznovrstnosti kot orodje za širšo ozaveščenost
S pomočjo spletne strani Srčno za jutri so ljudje vabljeni, da se udeležijo izobraževalnega kviza o biotski raznovrstnosti. Ta kviz hkrati vsakemu omogoči, da sodeluje pri obnovi Krasa. Vsak pravilen odgovor aktivira kupon, s katerim se Radenska zaveže pogozditi kvadratni meter požarišč. Več kot bo aktiviranih kuponov, večji obseg pogozdovanja bo izveden. Radenska pogozdovanje načrtuje v novembru 2024.
Pogozdovanje na področju požarišč: Kako lahko sodeluje vsak izmed nas?
Letošnja kampanja ne vključuje le posameznikov, ampak tudi podjetja in njihove zaposlene. Radenska tako vabi podjetja, da svoje “teambuildinge” spremenijo v “greenbuildinge”, kjer lahko prispevajo k bolj zeleni prihodnosti. Sodelovanje v teh projektih prinaša koristi tako za naravo kot za podjetniške ekipe, saj združuje trajnostne vrednote s skupinskim delom na prostem.
Skupaj za zdrave gozdove: Pomen podjetniške iniciative
V zadnjih štirih letih je Radenska skupaj s svojimi partnerji zasadila več kot 80.000 dreves v Sloveniji in na Hrvaškem. Gre za trajnostno pobudo, ki ne skrbi zgolj za obnovo gozdov, ampak tudi za ozaveščanje o pomenu teh naravnih ekosistemov za naše psihofizično zdravje. Zdravi gozdovi niso pomembni zgolj za uravnavanje podnebja, ampak služijo tudi kot prostor za sprostitev, rekreacijo in povezovanje z naravo.