LG Optimus One P500 je mobilnik, ki v svetovnem merilu dosega kar precejšen uspeh. V Sloveniji je mobilnik z naloženim Android 2.2 FroYo operacijskim sistemom na voljo s slovenskim prevodom. Prvi problemček se pokaže že na strani za zaklep kjer je datum še vedno v angleščini.
Test oz. recenzija mobilnik je bila sicer objavljena že tukaj (LG Optimus One P500 test/recenzija preprostega mobilnika z Android 2.2 FroYo), a tokrat iz bolj praktičnega vidika.
Prvi problem s katerim se sreča uporabnik je povezovanje z računalnikom. Za test je bil uporabljen operacijski sistem Windows 7, ki ni našel gonilnikov za mobilnik. Navodil pa ni nikjer. No rešitev je takšna, na tej spletni strani si prenesite LG Mobile Support Tool to PC in izberite katerikoli mobilnik ob namestitvi gonilnikov. Računalnik bo nato čudežno našel gonilnike in vse bo delalo kot mora.
Mobilnik ima na osnovnem zaslonu vremenski widget, ki ob kliku prikaže 6 dnevno napoved iz portala accuweather.com za izbrani kraj. Nekoliko svojstveno je urejen osnovni meni, ki je razdeljen na Aplikacije in Prenosi, s tem, da so med aplikacijami prednaložene, med prenosi pa tiste, ki so bile naknadno nameščene. Je pa res, da je možno dodajati nove kategorije in razvrščanje ikon med kategorijami.
Na mobilniku sta prednameščena stara izvedba Google Mapsa in Android Marketa, a z novima nima nikakršnih problemov, prav tako G Maps 5.0 lepo prikaže 3D vsebine.
Radio je nekaj posebnega, saj je moč shraniti kar 48 postaj, a na žalost ni podpore za RDS (prikaz imena postaje).
Brskalnik dobro deluj predvsem so koristne tri možnosti za zoomiranje, ki uporabniku omogočajo izbiro najljubše oblike. Leti pa nanj tudi kritika in to je nepodpora flashu. O razlogih zakaj je bilo nekaj napisanega že v recenziji kater povezava je zgoraj. Drugače pa flash podpira brskalnik Skyfire, ki si ga lahko prenesete iz Android Marketa.
Tipkovnica v pokončnem načinu deluje kot klasična kombinacija številčnice in tipkovnice, v ležečem pa je na voljo kot »prava« tipkovnica.
Ena bolj uporabnih aplikacij je ThinkFree Office, ki je hkrati orodje za brskanje po datotekah mobilnika kot tudi orodje za pisanje in ustvarjanje besedil, preglednic in predstavitev.
Mobilnik deluje tekoče, saj mu tudi igrice kot je Asphalt ne delajo problemov, prav tako na njem dobro deluje MobilnaTV. Baterija zdrži tri dni s povprečnim igračkanjem, malo bolj napredno (npr Wi-Fi dostopna točka) pa jo lahko porabi tudi v manj kot pol dneva.
Edini resen problem, ki je bil ugotovljen je bilo nenadno ugašanje mobilnika. Kaj botruje k temu dejanju pa ni znano.
Corr (29.12.2010). Ob nadaljnem testiranju se problem ni več pojavljal.
Mobilnik je za test posodila družba Mobitel.