Raziskava, ki jo je izvedel Center for Sleep and Circadian Neurobiology na Perelman School of Medicine, University of Pennsylvania pod vodstvom Michaela Granderja. V raziskavi so zajeli 155.877 odraslih, ki so jih telefonsko anketirali v letu 2006. Poleg vprašanj kot so koliko dni v zadnjih dveh tednih ste imeli problem zaspati ali koliko dni v zadnjih dveh tednih ste se zbudili utrujeni tudi rasa, dohodek, depresivnost, splošno zdravje.
Rezultati starejših so v povprečju kazali boljše spanje kot pri mlajših. Ko pa so se starejši pritoževali zaradi problemov s spanjem je to bilo zaradi zdravstvenih težav (bolezni in depresija). Raziskava je pokazala tudi, da imajo ženske več problemov s spanjem kot moški.
Izboljšanje spanca se tako kaže iz leta v leto z izjemo med leti 40 in 59, ker se takrat združi precej dejavnikov pri ženskah začnejo spremembe zaradi menopavze in stresa v službi ter otrok, pri moških pa povišan krvni tlak, srčne bolezni in stres v službi.
Grander je na koncu še dodal, da ni nujno, da se spanje z leti izboljšuje, saj bi lahko šlo tudi za to, da starejše motnje spanja ne motijo tako kot mlajše ljudi.