Pokritost omrežja Wi-Fi Ljubljana (WiFreeLjubljana) na dan 4.2.2013, torej na dan splavitve projekta obsegala obroč med Vilharjevo cesto, Tivolsko cesto, Parkom Tivoli, Aškerčevo cesto, Zoisovo cesto, Karlovško cesto in Njegoševo cesto.
Če gledamo zgolj večje ceste v tem obroču pokritosti so to: Slovenska cesta, Gosposvetska cesta, Resljeva ulica, Cankarjeva cesta, Čopova ulica, Trubarjeva cesta, Petkovškovo nabrežje, Adamič-Lundrovo nabrežje, Cankarjevo nabrežje, Stritarjeva ulica, Kongresni trg, Šubičeva ulica, Erjavčeva cesta, Prešernova cesta, Rimska cesta, Igriška ulica, Gregorčičeva ulica, Stari trg, Novi trg…
Opisan obroč pokritosti omrežja Wi-Fi Ljubljana (WiFreeLjubljana) je zgolj začetno omrežje, ki ga sestavlja 80 hotspotov. Do avgusta 2013 je predvideno pokrivanje območja znotraj ljubljanskega avtocestnega obroča. Nekaj urbanih središč izven obroča pa bo pokritih v letu 2014. Skupaj bo ljubljansko brezžično omrežje obsegalo do 1500 dostopnih točk.
Dostopovne točke Wi-Fi Ljubljana (WiFreeLjubljana) (Wi-Fi Ljubljana (WiFreeLjubljana) uporablja Cisco Aironet 1550 Series hotspote z 802.11b/g/n) so postavljeni na semaforje ter preostalo javno infrastrukturo. Razmak med njimi v strogem centru je cca 80m, kar zagotavlja odlično pokritost. Čim pa se od centra oddaljujemo je gostota točk redkejša. Samo pokrivanje je v radiju 100 do 150m na prostem in 20 do 50m v zaprtih prostorih. To so sicer vrednosti, ki jih v teoriji omogoča sam hotspot, v realnosti je to območje lahko precej precej manjše. Tako se lahko zgodi, da pride do praznih lis v pokritem območju, a bi se vse kaj hitro moralo rešiti če se premaknemo nekaj metrov.